پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
متخصص بیماری های عفونی و تب دار:
اجباری کردن استفاده ماسک شمار مبتلایان کرونا را کاهش می دهد/کووید-19با کسی شوخی ندارد
 
ابولحسن صفدری گفت: با اجباری کردن استفاده از ماسک در اماکن و معابرعمومی شمار مبتلایان به ویروس کرونا کاهش پیدا می کند.
به گزارش عصرهامون؛ ابوالحسن صفدری متخصص بیماری های عفونی و تب دار در شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: استفاده از ماسک ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد لذا به شهروندان توصیه می شود به هنگام حضور در  اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

 وی  با بیان اینکه استفاده از ماسک های سه لایه معمولی نسبت به دیگر ماسک ها مناسب تر است، افزود:  چنانچه برخی ها توان تهیه ماسک را ندارند، یک پوشش اگر مقابل دهان و بینی قرار گیرد به نسبت می تواند موثر باشد.

متخصص بیماری های عفونی و تب دار  ادامه داد: باتوجه به اینکه در فصل گرما قرار داریم و در صورت تعریق ماسک تعویض شود اما اگر امکان استفاده از ماسک جدید را ندارند، استفاده از ماسک پارچه ای که قابل شست و شو نیز هست توصیه می شود.

صفدری گفت: برای جلوگیری و یا کاهش ابتلا به ویروس کرونا لازم است استفاده از ماسک در تمامی اماکن و معابر عمومی الزامی شود.

وی خاطر نشان کرد: گفته می شود استفاده از ماسک توسط یک نفر 30 درصد و استفاده دو نفر 60 تا 70 درصد میزان ابتلا به کرونا ویروس را کاهش و با رعایت فاصله امکان ابتلا به 90 درصد کاهش پیدا می کند.

متخصص بیماری های عفونی و تب دار با اشاره به اینکه گفته می شد فرد مبتلا به ویروس کرونا، مجدد درگیر نخواهد شد، ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده توسط  محققان امکان ابتلای مجدد فرد بهبود یافته به کووید 19  وجود دارد که توصیه می شود افراد بهبود یافته باید موازین بهداشتی را رعایت کنند.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۳۳


ارسال