شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۷
بانوی ورزشکار سراوانی:
ورزشکاران سفیران حجاب اسلامی در جهان هستند
 
جمیله بهرامی گفت: ورزشکاران جزئی از جامعه هستند و اگر بدون اجبار به اهمیت حجاب پی ببرند قطعا مروج حجاب خواهند بود.
به گزارش عصرهامون؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهر بینانه مادیگرایان، "حجاب" نه تنها مایه اسارت زن نیست بلکه ارزش گذاری به مقام زن است و باید از اسلام به واسطه مسئله  حجاب تشکر کرد، این بخشی از سخنانی است که مقام معظم رهبری در سال 91 به آن اشاره کردند.

در همین راستا گفت و گویی داشتیم با بانوی موفق و ورزشکار در رشته کوهنوردی تا یادآور شود که دختران و بانوان ما با افتخار و بدون هیچ محدودیتی افتخار آفرینی می کنند.

 خودتان رو برای مخاطبین ما معرفی کنید؟

جمیله بهرامی هستم دارای مدرک فوق ‌لیسانس ادبیات کودک و نوجوان، فارغ التحصیل از دانشگاه تفت یزد.

موسس و مدیر آمادگی و دبستان دخترانه غیر دولتی شکوفه های نوآوران با بیش از شانزده سال سابقه کار، همچنین نائب رئیس هیات کوهنوردی شهرستان و بنیانگذار تیم کوهنوردی بانوان در شهرستان سراوان نیز هستم.

در رشته های شنا، پرورش اندام، پیاده روی و کوهنوردی نیز فعالیت می کنم

نظر شما در خصوص حجاب چیست؟

مهم این است که در جامعه اسلامی هستیم،و تابع قوانین اسلامی، بنابراین همانگونه که تاکید دین مبین اسلام است من هم نیز موافق با حجاب بودن هستم،و البته شکل های مختلف حجاب که در شرایط مختلف استفاده می شود،که در کوهنوردی مقنعه بهترین حجاب بدون مزاحمت است و محدودیتی تاکنون ایجاد نگردیده است.

به نظر شما چرا غرب روی حجاب زنان ایرانی کار می کنه،تا آنها را به سمت بی حجابی سوق دهد؟

البته اجباری بودن هر چیزی از نظر من ،کاملا غلط است. قرآن دین روشنگری است،و می گوید ابتدا قرآن را بفهمید و درک کنید و آنگاه بپذیرید نه کورکورانه. ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که جوانان و کودکان ما با شوق و اشتیاق به سمت حجاب بروند. وقتی جامعه ی ما ارزش حجاب را درک کند،هیچ کشوری نمی تواند، به زور حجاب را از روی سر زنان ما بردارد.

ورزشکاران چقدر می توانند، مروج فرهنگ حجاب باشند؟

ورزشکار هم جزیی از این جامعه هستند و بنابراین اگر جامعه ما بدون اجبار به اهمیت حجاب پی ببرد، قطعا مروج آن هم خواهد بود همانطور که بانوان ورزشکار ایرانی در مسابقات برون مرزی با حجاب کامل در میدان نبرد حضور داشته و دارند و با اعتماد به نفس کامل در میادین بین المللی با حجاب کامل شگفتی می آفرینند و جهان را در بهت و حیرت قرار می دهند.

نظر شما در خصوص اهمیت پیاده‌سازی عفاف و حجاب در جامعه چیست؟

بین ارزش های جامعه و قوانین تصویب شده در کشور،نباید اختلافی موجود باشد. اگر اختلاف باشد قطعا مشکلاتی هم به وجود می آید. بهتر است طوری قوانین را وضع کنیم که بانوان و جوانان ما با میل و اشتیاق به سمت حجاب بروند نه این که با اجبار برخورد داشته باشیم،تا خدای ناکرده رویگردان از حجاب شوند.

پیامدهای بی حجابی و بی عفتی که جامعه به همراه دارد، چیست؟

این یک امر نسبی است و بر می گردد به تعریف حجاب در آن جامعه. ممکن است در یک جامعه حجاب به معنی یک روسری باشد، ولی در جامعه دیگر همان روسری تنها، و نداشتن چادر عیب باشد.
بهترین حجاب برداشتن دیدگاه جنسیتی از زنان است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۸۵


ارسال