يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
رئیس مرکز نوآوری و ارتباط با صنعت؛
تولید ضد عفونی کننده گیاهی با استفاده از گیاهان بومی سراوان/ در حال اخذ مجوز از غذا و دارو برای فروش هستیم
 
شایسته طباطبایی از تولید ضدعفونی کننده گیاهای با استفاده از عصاره گیاهان بومی سراوان خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ شایسته طباطبایی رئیس مرکز نوآوری، ارتباط با صنعت مجتمع آموزش عالی سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد:  محققان دانشگاه مجتمع آموزش عالی شهرستان سراوان با استفاده از عصاره گیاهان بومی منطقه که خاصیت آنتی بادی دارند،  موفق به تولید ژل و اسپری ضدعفونی کننده گیاهی شدند.

 وی افزود:  اسپری ضد عفونی کننده سطوح، اسپری ضد عفونی کننده دست و میوه و سبزی نیز با تلاش شبانه روزی محققان مجتمع آموزش عالی سراوان تولید شد.

رئیس مرکز نوآوری، ارتباط با صنعت مجتمع آموزش عالی سراوان ادامه داد: یکی از مزیت های تولید اسپری و ژل ضد عفونی کننده گیاهی این است که از الکل استفاده نشده  و فاقد مواد شیمیایی است.

طباطبایی خاطر نشان کرد: از اوایل اسفند ما تحقیق بر روی  گیاهان منطقه آغاز که سرانجام در خرداد ماه منتج به نتیجه شد.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا دارای یک سری بادکش هست و از طریق بادکش به سطح متصل می شود و امکان ابتلا افراد دارای دیابت بیشتر است که با استفاده از عصاره های گیاهان منطقه که حاوی روغن های فرار هستند که از انتشار و پیشرفت ویروس جلوگیری می کند، موفق به تولید ضدعفونی کننده گیاهی شده اند.

رئیس مرکز نوآوری و ارتباط با صنعت مجتمع آموزش عالی سراوان در پایان گفت:  در حال حاضر در حال اخذ مجوزهای لازم  از سازمان غذا و دارو جهت ورود این ضد عفونی کننده گیاهی به بازار فروش هستیم. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۳۴


ارسال