يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
فرماندار مهرستان خبر داد؛
کَهنِ کَهور" روستایی عاری از زباله در سیستان و بلوچستان
 
محمد رفیع دهواری گفت: روستای کهن کهور از توابع شهرستان مهرستان به عنوان روستایی عاری از زباله در استان سیستان و بلوچستان شناخته شده است.
به گزارش عصرهامون؛ محمد رفیع دهواری فرماندار شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون بیان کرد: روستای کهن کهور از توابع بخش مرکزی مهرستان که دارای 110 خانوار است  و در فاصله 18 کیلومتری شهرستان قرار دارد، روستایی پاک و عاری از زباله است.
  

                   
 وی  با بیان اینکه  دامداری در این روستا رواج دارد، گفت: اهالی این روستا به قدری به پاکیزگی و بهداشت اهمیت می دهند که حتی فضولات حیوانات اهلی نیز در کوچه پس کوچه های کهن کهور مشاهده نمی شود.


                     
فرماندار مهرستان ادامه داد: روستاییان کهن کهور زباله ها را در منازل تفکیک و در محلی که برای دپوی زباله برای روستا در نظر گرفته شده است، به روش بهداشتی دفن می کنند.


                    
دهواری خاطر نشان کرد:  فرهنگ جمع آوری زباله و رها نکردن زباله ها در جامعه از دیر باز میان مردم روستای کهن کهور نهادینه شده که نتیجه آن داشتن روستایی پاک و عاری از زباله است.

                     
وی در پایان تصریح کرد: اهالی روستای کهن کهور مهرستان طبق اصول بهداشت دامی و کشاورزی علوفه حیوانات را به صورت بهداشتی جمع آوری و انبار میکنند که می توان گفت این روستا، روستای پاک و عاری از زباله در سیستان و بلوچستان است  و در کشور نیز رتبه بالایی خواهد دارد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۰۶۱


ارسال