يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۷
بازی با زندگی در بحران کرونا؛
سریال نا تمام طلای کثیف در سیستان و بلوچستان/ زباله گرد ها بلای جان شهرداری سراوان شدند
 
رها سازی زباله ها در سطح شهر علاوه بر ایجاد بوی تعفن و ایجاد سیمای زشت به شهر، منجر به گلایمندی شهروندان در بحران شیوع ویروس کرونا شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، زباله ها و پسماندهای خانگی این روزها می تواند تواند می تواند تواند آلوده و عامل انتقال ویروس کرونا باشد که در کوچه و خیابان ها و معابر سطح شهر رها شده اند شده‌اند و چهره زشتی را از شهر به نمایش گذاشته اند. 

علاوه بر اینکه پسماندها می‌تواند در شرایط عادی خطرساز باشد  و برای سلامت شهروندان مشکلاتی را به وجود آورد در شرایط شیوع ویروس کرونا نیز خطرناک تر هستند.

برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی و عمومی و همچنین استفاده از ماسک و دستکش و دستکش دارای اهمیت است اما این روزها شهروندان سراوانی با ارسال تصاویری از رها سازی زباله ها  از نظافت ضعیف سطح شهر ابراز گلایه و خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی این پایگاه خبری شده اند.              
رهاسازی زباله ها در خیابان امام حسین (ع) 
بزرگ زاده یکی از شهروندان سراوانی با ارسال تصاویری از رها سازی زباله ها در خیابان امام حسین (ع) ابراز گلایه کرد و گفت:  در شرایطی که هر روز شاهد افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا هستیم دیدن زباله ها در معابر شهر نگرانی هایی را برای شیوع این ویروس دوچندان کرده کرده است. 

وی افزود:  علاوه بر اینکه رهای سازی زباله ها در معابر سیمای زشتی به شهر داده است، می‌تواند عامل انتقال ویروس کرونا و دیگر بیماری ها ها ها باشد. 

این شهروند سراوانی ادامه داد: وضعیت نامناسب زباله‌ها و پسماندها در خیابان امام حسین (ع) ساکنین این منطقه را با چالش جدی مواجه کرده است چرا که بوی تعفن در این گرمای طاقت فرسا نفس آنها را به شماره انداخته است. 


  

پاکبانان در خطر ابتلا به کووید 19
بزرگ زاده شهروند دیگر سراوانی نیز با ارسال تصاویری از سطح شهرستان سراوان که زباله ها در آن رها شده اند، گفت: رها سازی زباله ها و پسماندهای خانگی و همچنین ماسک ها و دستکش ها در کف کوچه و خیابان‌ها و پارک‌ها امکان ابتلا به کووید 19 را دوچندان کرده است که از شهروندان انتظار می‌رود در این شرایط کنونی برای قدردانی از تلاش شبانه روزی پاکبانان  جهت نظافت شهر اصول بهداشتی را رعایت و زباله ها و ماسک و دستکش را در کف کوچه و خیابان رها نسازند. 

وی افزود: کارگران شهرداری نیز مانند کادر درمان در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند چراکه رهاسازی ماسک و دستکش و زباله‌ها آلوده می‌تواند جان آنها را در خطر بیاندازد. 

این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: همچنین از شهرداری انتظار می رود که در رأس ساعت مقرر اقدام به جمع آوری زباله ها از سطح شهر کند تا شاهد رها سازی زباله ها در معابر نباشیم. 


             
زباله گردها عامل رهاسازی پسماندهای خانگی در معابر
عبدالله درزاده سرپرست شهرداری سراوان در گفتگو با شستون بیان کرد: زباله های سطح شهر به صورت روزانه توسط پرسنل مدیریت خدمات شهری در حال جمع آوری است. 

وی افزود: اما زباله گردها این روزها به بلای شهرداری و شهروندان تبدیل شده‌اند، آنها با رهاسازی زباله ها از درون سطل های زباله به سطح معابر مشکلات زیستی و بهداشتی را به وجود آورده اند. 

سرپرست شهرداری سراوان تصریح کرد: در روزهای اخیر به دلیل خرابی ماشین جمع آوری زباله یک ساعت با تاخیر زباله ها از سطح شهر جمع آوری شد که منجر به ابراز گلایه شهروندان و انتشار تصاویری از رهاسازی زباله ها توسط زباله گردها در یکی از خیابان های مرکز شده ایم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۱۱۴


ارسال