دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۸
باتوجه به شیوع موج دوم کرونا انجام شد؛
دعوت علمای اهل سنت از مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی/ استفاده از ماسک رعایت حق الناس است
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با توجه به شیوع موج دوم کرونا مردم را به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت کردند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، با توجه به شیوع موج دوم ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان شماری از علمای اهل سنت این منطقه از مردم دعوت کردند تا جهت جلوگیری اززنجیره انتقال کووید 19 در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.


شیوع ویروس کرونا در سایه بی توجهی به توصیه های بهداشتی
مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان حفظ سلامت خود و دیگران در جامعه را دستور اسلامی و استفاده از ماسک را رعایت حق الناس بیان کرد.

وی در ادامه ضمن گلایه از برخی شهروندان سراوانی که در سطح شهر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند، افزود: عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی منجر به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا می شود.

 امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان ادامه داد: با توجه به تلاش شبانه روزی پزشکان و کادر درمان و جان باختن تعداد زیادی از هم وطنان بر اثر ابتلا به کووید 19 توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی باید بیش از پیش رعایت شود.

 مولوی ساداتی اذعان کرد: بی اعتنایی به توصیه های بهداشتی سبب شیوع ویروس کرونا و پایمال شدن حق الناس می شود لذا از تمام شهروندان انتظار می رود جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از ماسک استفاده کرده و موازین بهداشتی را نیز رعایت کنند.


عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی  عمل غیر انسانی است
مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان نیز در این باره گفت: استفاده از ماسک در مکان های عمومی و سرپوشیده جهت جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا لازم و ضروری است.

 وی بیان کرد: با توجه به فراگیری ویروس کرونا  از رفتن به نقاط پر ازدحام و عمومی خودداری کرده و در صورت حضور در مجامع عمومی از ماسک استفاده کنند.

امام جمعه  اهل سنت شهرستان مهرستان با اشاره به اینکه دین مبین اسلام سفارشات متعددی در خصوص رعایت بهداشت در راستای حفظ سلامت داشته است، خاطر نشان کرد: مسلمانان موظف به توجه و رعایت اصول و مواردی هستند که اطباء و پزشکان جهت حفظ سلامتی در بحران کرونا توصیه می کنند.

وی عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی را غیر انسانی دانست و گفت: چنانچه در اثر بی توجهی افراد به توصیه های بهداشتی، جان دیگران به خطر بیوفتند، مجرم است.


ضرورت رعایت نکات بهداشتی 
مولوی ابراهیم جهانی امام جمعه اهل سنت شهرستان سیب و سوران بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان به تبع آن در کشور،برهمه لازم است نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

وی افزود: استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در مراسمات خاکسپاری و ازدواج در این برهه از زمان ضرورت دوچندان دارد.

 امام جمعه اهل سنت سیب و سوران تصریح کرد: زمانی که در شهری وبا شیوع پیدا کرد مردم حق رفت و آمد به آن شهر را ندارند که این نیز جزء توصیه های اسلام نیز می باشد که با توجه به توصیه های دین مبین اسلام به رعایت بهداشت رعایت حق و حقوق دیگران در دستور کار قرار گیرد.

مولوی جهانی خاطر نشان کرد: همچنین رعایت توصیه های پزشکان جهت جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا لازم و ضروری است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۱۶۹


ارسال