دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی که وضعیت شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان به هشدار رسیده اما انگار قرار است مردمم این استان بار دیگر تجربه تلخ همه گیری در عید فطر را در قربان تکرار کنند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون،  با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید سعید قربان، در اقصی نقاط شهر سراوان شاهد فروش دام هستیم که با توجه به شیوع موج دوم کرونا و قرار گرفتن سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار، نگرانی هایی را به وجود آورد.

 برخی از شهروندان با اشتراک گذاشتن تصاویری در گروه های واتساپی شهرستان از وضعیت موجود ابراز گلایه و خواستار ساماندهی اوضاع از متولیان امر شدند.تکرار تجریه ازدحام فطر در قربان، کرونا در کمین شهروندان

در همین راستا محمد کشاورز معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان به خبرنگار ما گفت: برای فروش دام جایگاهی در حاشیه شهر در نزدیکی سه راهی احمد آباد و غفور آباد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید سعید قربان، این روزها فروشندگان دام برای فروش دام به داخل شهر رجوع کرده اند که مشکلات بهداشتی را به همراه خواهد شد.

 معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان ادامه داد: با توجه به هماهنگی های انجام شده با شهرداری و نیروی انتظامی، جمع آوری و برخورد با متخلفین در دستور کار این دو ارگان  قرار گرفته است.

کشاورز با اشاره به ازدحام جمعیت در بازار سراوان در عید فطر، خاطر نشان کرد: از شهروندان انتظار می رود که با رعایت اصول بهداشتی و عدم حضور در بازار تجربه عید فطر بار دیگر در شهرستان تکرار نشود.

وی با توجه به ارائه آموزش های لازم به شهروندان، تصریح کرد: مردم نسبت به خطرات ویروس کرونا آگاهی دارند لذا  باتوجه به تجریه عید فطر، با عدم اجتماع در بازار موازین بهداشتی را طبق دستورالعمل ها رعایت کنند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۴۳


ارسال