سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۹
در جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان مطرح شد؛
بیکاری و مسکن؛ سد محکم مقابل ازدواج جوانان/ پیوند حضرت علی (ع) و فاطمه (س) الگوی ازدواج در جهان اسلام است
 
در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سراوان بیکاری و نداشتن سرپناه به عنوان مهم ترین عامل پیش روی ازدواج جوانان مطرح شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سراوان با موضوع هفته ازدواج و با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان، جانشین فرمانده سپاه شهرستان، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعی دیگر از مدیران ادارات و سمن ها برگزار شد.

 محمد رضا گمشادزایی رئیس اداره ورزش و امور جوانان شهرستان سراوان ضمن تبریک و شادباش به مناسبت قرار گرفتن در آستانه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، گفت: در سنوات گذشته برنامه ها و جشن های متنوعی در سراسر شهرستان برگزار می شد اما در سال جاری با توجه به بیماری کرونا برگزاری مراسمات که همراه با تجمع است، حذف می شود اما برخی برنامه های دیگر با رعایت پروتکل های بهداشتی که قابلیت اجرایی دارد، انجام خواهد شد.

 وی  در ادامه خواستار همکاری و تعامل سازنده سمن ها با ادارت سطح شهرستان جهت برگزاری ایستگاه های مشاوره ای  و آموزشی برای جوانان شد.

فضای مجازی ابزار مناسب برای ترویج ازدواج آسان 
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سراوان گفت: با بهره گیری از فضای مجازی و تبلیغات و نصب بنر در سطح شهر می توان آموزه های لازم را جهت ترویج ازدواج آسان در جامعه رواج داد.

گمشادزهی همچنین از روحانیون و علما خواست تا در مساجد و خطبه های نماز جمعه که کارایی موثر نیز دارند جوانان را به سمت ازدواج آسان تشویق کنند.

وی نداشتن شغل مناسب و درآمد زا و همچنین نداشت مسکن و سرپناه را  سدی مقابل ازدواج جوانان دانست و خاطر نشان کرد: با کمک بانک ها، بنیاد مسکن و دهیاری ها می توان شغل و سرپناه جوانان را حل کرد.

حسینعلی جاودان فر جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان نیز در این جلسه  پیوند مقدس ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را الگوی ازدواج در جهان اسلام دانست و بیان کرد:  با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و ممنوع بودن هر نوع تجمع می توان با کمک بسیج جامعه زنان می توان مشاوره های انفرادی و یا به صورت تلفنی برگزار کرد.


دیوار نویسی با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی
وی ادامه داد: فضای مجازی در این برهه از زمان بهترین ابزار برای بهره گیری مناسب جهت ترویج ازدواج آسان با بارگزاری مطالب مفید و آموزنده از بزرگان دین اسلام به شمار می رود.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان نیز خواست تا در راستای فرهنگ سازی زندگی بدون تجملات و ترویج سبک زندگی اسلامی دیوار نویسی هایی در سطح شهر جهت آگاهی مردم انجام شود چرا این روزها سبک زندگی اسلامی بسیاری از جوانان دستخوش تغییرات قرار گرفته و به سمت غرب گرایی شوق داده شده است.

 ناصر ریگی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سراوان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ازدواج آسان و فرزند آوری، بیان کرد:  با کمک مراکز مشاوره ای، مشاوره رایگان به جوانان در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: با بهره گیری از مراکز دانش بنیان و استارت آپ ها می توان کارگاه های مشاوره ای در خصوص ازدواج آسان برگزار کرد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۳۳۹


ارسال