يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴
در ادامه سریال نا تمام مشکلات جنوب شرق رخ داد؛
مردم در پی گاز؛ مسئولین به دنبال پاس/ شانه خالی کردن از بار مسئولیت به سبک ادارات سراوان
 
افزایش قیمت هر سیلندر گازمایع در شهرستان سراوان از 8 هزار و 500 به 15 هزار تومان گلایه مندی های شهروندان را به دنبال داشت.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ در روزهای اخیر افزایش نرخ سیلندر گاز مایع در شهرستان سراوان  نارضایتی و گلایه مندی هایی را میان شهروندان به وجود آورده است.

 برخی از شهروندان سروانی در شبکه های اجتماعی از فروش سیلندر گاز مایع در بعضی از شرکت های این شهرستان تا قیمت 15 هزار تومان نیز خبر داده اند.

قبل از این نرخ، هر سیلندر گاز در شهرستان سراوان با هزینه حمل در منزل، 8 هزار 500 تومان بوده اما شنیده ها حاکی از این است که به تازگی هر سیلندر گاز با قیمت 12 تا 15 هزار تومان درب تأسیسات به فروش می رسد.

 اما عدم توزیع سیلندر گاز درب منزل ، افزایش و تفاوت نرخ قیمت در شرکت های گاز و پاسخگو نبودن اپراتورهای شرکت های گاز به تلفن شهروندان گلایه هایی است که این روزها از نحوه مدیریت شرکت ها توزیع گاز مایع در سراوان وجود دارد.

بی اطلاعی رئیس اداره صمت سراوان از افزایش نرخ گاز
 مسعود ملازهی رئیس اداره صمت شهرستان سراوان که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه می باشد از علت افزایش نرخ سیلندر گاز اظهار بی اطلاعی کرد و گفت:  گویا شرکت های توزیع گاز مایع با هماهنگی فرمانداری اقدام به افزایش قیمت کرده اند.

 وی بیان کرد: به احتمال زیاد افزایش قیمت سیلندر گاز به دلیل افزایش هزینه حمل  انجام شده است اما علت دقیق را از معاون برنامه ریزی فرمانداری جویا شویم.

 در ادامه پیگیری ها و در تماسی که خبرنگار شستون با محمد کشاورز معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان داشت، وی بیان کرد: افزایش قیمت سیلندر گاز به صورت رسمی اعلام نشده است.

غیر طبیعی بودن افزایش قیمت ها با توجه به شرایط کنونی
 وی افزود: باید بررسی های لازم را انجام دهد اما اگر مصوبه ای هم مبنی بر افزایش قیمت انجام شده باشد، صورت جلسه در اختیار رئیس اداره صمت قرار دارد.

معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان ادامه داد: شرایط به گونه ای است که افزایش قیمت برخی از کالاها غیر طبیعی به نظر نمی رسد و باتوجه به افزایش بسیاری از حامل های انرژی این موضوع نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

کشاورز با بیان اینکه شرکتهای توزیع گاز مایع وظیفه دارند سیلندر گاز را درب منزل شهروندان توزیع کنند، خاطر نشان کرد: با هر تأسیساتی که از توزیع گاز درب منزل خود داری کند، برخورد قانونی انجام خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: بررسی های لازم در خصوص افزایش قیمت سیلندر گاز را انجام خواهد داد و به چرایی افزایش قیمت را به سمع و نظر شهروندان خواهند رساند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۵۵۸


ارسال