دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹
سیستان و بلوچستان روی فرکانس بی توجهی؛
در شرقی ترین شهر کشور سیگنال تلویزیون کیمیاست
 
در حالی شهروندان باید برای دوری از کرونا در خانه بمانند که بار دیگر قطعی چندین روزه شبکه های آنالوگ و دیجیتال صدا و سیما در کنار مشکلات آنتن دهی موبایل صدای ساکنین شرقی ترین شهر ایران را در آورده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل شستون، چند روزیست که شهروندان سراوانی به دلیل اختلال و قطعی شبکه های دیجیتال و آنالوگ  از تماشای تلویزیون محروم هستند که منجر به اظهار گلایه آنها در شبکه های اجتماعی شده است.

به گفته باران زهی یکی شهروندان سراوانی این روزها با توجه به شیوع کرونا و انجام خود قرنطینگی جهت پیشگیری از ابتلا به کووید 19، تلویزیون تنها وسیله مناسب برای سرگرمی خانواده ها تبدیل شده است.

وی افزود: اما در چند روز اخیر سیگنال های گیرنده های دیجیتال در شهرستان سراوان قطع شده و شهروندان از این نعمت محروم شده اند.

 این شهروند سراوانی با اشاره به کلافگی مردم از قطع شدن و ایجاد اختلال در فرکانس های شبکه های آنالوگ و دیجیتال، خاطر نشان کرد: قطعی شبکه های تلویزیونی که بهترین وسیله سرگرمی محسوب می شود، منجر به روی آوردن مردم به شبکه های مخرب ماهواره ای خواهد شد و اثرات جبران ناپذیری در طولانی مدت برجای خواهد گذاشت.

 باران زهی با اشاره به تلاش و برنامه های دشمن در زمینه فرهنگی که فرهنگ ایرانی و اسلامی را مورد هجمه قرار داده است، تصریح کرد: چنانچه مسئولین مربوطه نسبت به این موضوع بی توجه باشند و در هر ماه شاهد قطع شدن شبکه های تلویزیونی باشیم، بی شک مردم به سمت ماهواره روی خواهند آورد.

مشکل فنی علت قطع شبکه های صدا و سیما است

دادرحمان جنگی زهی مسئول گیرنده و فرستنده رادیویی شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: علت قطع کانال های تلویزیونی به وجود آمدن یک مشکل فنی است.

وی افزود: کارشناسان مربوطه در حال عیب یابی هستند تا قطعه معیوب را تعمیر و یا تعویض کنند.

 مسئول گیرنده و فرستنده رادیویی شهرستان سراوان گفت:  در گذشته قطعی گیرنده های دیجیتال و آنالوگ را به صورت موقت شاهد بوده ایم، اما چند روزیست که به صورت دایم قطع شده است که کارشناسان مربوطه در تلاش هستند بدون فوت وقت مشکل را برطرف کنند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۹۶۱


ارسال