چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ,12 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۲
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان:
عرفه بزرگ ترین رکن حج است/ بخشیده شدن گناهان با روزه گرفتن در روز حج الاکبر
 
مولوی عبدالصمد ساداتی گفت: عرفه یک روز بسیار مهم در اسلام محسوب می شود که خداوند متعال این روز را حج الاکبر نامیده است که حج بدون انجام عرفه تکمیل نمی شود.
به گزارش عصرهامون؛ مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه نهم ذی الجه به  عنوان روز عرفه نامگذاری شده است، بیان کرد: بزرگ ترین رکن حج، عرفه است.

وی افزود: روز عرفه برای همه مسلمان یکسان است اما محل عرفه که احکام حج در آن انجام می شود سرزمین عرفه است که در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا مسلمانان از انجام رکن مهم اسلام در سراسر جهان محروم شده اند که حکمت و مصلحت الهی بر این بوده است.

 امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه عرفه یک روز بسیار مهم در اسلام محسوب می شود که خداوند متعال این روز را حج الاکبر نامیده است که حج بدون انجام عرفه تکمیل نمی شود، ادامه داد: اما  روزه گرفتن در روز عرفه سبب بخشش گناهان می شود که مقصود از گناهان، گناهایی است که انسان در طول سال نادانسته انجام می دهد.

مولوی ساداتی با بیان اینکه خداوند متعال کوتاهی ها و غفلت هایی که انسان در طول سال انجام داده را به حرمت روز عرفه می بخشد، خاطر نشان کرد: روزه گرفتن در روز عرفه مستحب و توصیه شده است، کمک کردن به فقرا، مساکین، صدقه دادن، عبادت کردن، قرائت قرآن کریم، دعا، اذکار و نیایش به درگاه پروردگار عالم از جمله اموری است که نزد خداوند متعال در این روز محبوب است.

وی تصریح کرد: دوستی و محبت با خلق خداوند یکی از اموری است که در قبولی طاعات و عبادات موثر است که امروزه با توجه به شرایط به وجود آمده بیش از هر زمانی نیازمند انجام اعمال صالح و نزدیکی خداوند هستیم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان اذعان کرد: مشکلات به وجود آمده مانند مشکلات داخلی، خارجی، اقتصادی روحی و روانی مصائب هستند که می طلبد با انجام عبادات، صدقه، دستگیری مستمندان به خداوند نزدیک شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۰۹۲


ارسال