يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵
در کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان مطرح شد؛
سپاه بهترین الگو در ساماندهی امورجوانان است/ پیشگیری از اعتیاد جوانان با احیای بازی های بومی و محلی
 
جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان احیای بازی های بومی و محلی، اجرای تئاتر خیابانی در نقاط آلوده، ارائه آموزش و شماوره چهره به چهره در نقاط آلوده به اعتیاد جهت پیشگیری از اعتیاد جوانان را موثر دانست.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون،  کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سراوان با حضور معاون عمرانی فرمانداری سراوان، جانشین فرمانده سپاه شهرستان، رئیس اداره ورزش و امور جوانان و دیگر اعضا در اداره ورزش و جوانان شهرستان برگزار شد.

 جمشید هاشم زهی معاون عمرانی فرمانداری سراوان با اشاره به اینکه سپاه الگوی مناسبی در ساماندهی امور جوانان به شمار می رود، بیان کرد: سپاه پاسداران در تمامی زیر مجوعه های خود جوانان را در صدر می داند که این موضوع نقطه ای است که می توان از این ظرفیت بهترین الگو و بهره را برد.

 وی افزود: سراوان در گذشته مرکز فرهنگ، تمدن و تدین در سیستان و بلوچستان و پرچم دار علم و دانش در استان به ویژه منطقه بلوچستان علما، بزرگان و اندیشمندان سراوان بوده است که در حال حاضر این موضوع باید ارتقاء پیدا کند.


ضرورت گفتمان مشترک میان جوانان و مسئولان 
 معاون عمرانی فرمانداری سراوان با اشاره به اینکه عوامل تعامل و گفت و گو های جریان ساز اجتماعی در جامعه را جوانان، نخبگان، تحصیل کرده ها، عالمان و ریش سفیدان تشکیل می دهند، ادامه داد: جامعه بر اساس تئوری و نظریه این افراد تحلیل می کند و از آنجایی که جوانان و نخبگان در کنار ریش سفیذان و علما معنا پیدا می کنند، نیاز است جوانان موفق و کارآفرین در جامعه معرفی شوند.

هاشم زهی خاطر نشان کرد: زمانی جوانان موفق  و برتر معرفی و تجلیل شوند، جامعه به خود باوری خواهد رسید و در آن زمان گفتمان اجتماعی به سمتی می رود که اولویت های جامعه بر اساس شاخص های اصلی طبقه بندی می شود.

وی گفت: زمانی جوان را موفق می دانیم که پرسشگر و مطالبه گر باشد و مسئولی موفق خواهد بود که پاشخگو باشد که گفتمان مشترک میان جوانان و مسئولان با روحیه مطالبه گری و پرسشگری موجب تقویت جامعه خواهد شد.

 این مقام مسئول اذعان کرد: اداره ورزش و جوانان شهرستان به عنوان دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان سند ساماندهی امور جوانان را بر اساس آنچه در گفتمان به عنوان شاخص مطرح شده را اولویت بندی و وظایف هر ارگان و سازمان را بر اساس چارچوب های مربوطه مشخص کند.

 وی با اشاره به اینکه جوانان مدیران آینده این مملکت هستند، بیبان کرد: امور جوانان فرصت مناسب برای تربیت مدیران لایق و استفاده از خلاقیت این نیرو در راستای توسعه اشتغال و کسب و کار پایدار متناسب با شرایط فرهنگی و اقتصادی منطقه در دستور کار قرار گیرد.

نقش برنامه های فرهنگی در بازدارندگی جوانان از اعتیاد
 حسینعلی جاودان فر جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان نیز در این نشست بیان کرد: با توجه به اینکه تعداد معتادین در برخی از نقاط شهر افزایش یافته می طلبد با شناسایی لیدرهایی در برخی از مناطق، جوانان و نوجوانان در معرض آلوده شدن به مواد مخدر را نجات دهیم.

وی افزود:  می طلبد با همکاری و تعاون ادارات گندزدایی و پاکسازی نقاط آلوده در این بحران کرونا در نقاط آلوده انجام و سپس جهت  گرفتار نشدن جوانان به منجلاب اعتیاد؛ تئاترهای خیابانی، اجرای برنامه های آموزشی و مشاوره های چهره به چهره توسط ادارات مربوطه انجام شود.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه به نتیجه رسیدن اقدامات انجام شده را به عنوان یک تکلیف بدانیم، ادامه داد: از آنجایی که اثر کار فرهنگی بلند مدت است سمن ها نیز در کنار ادارات به احیای ورزش های بومی و محلی در نقاط آلوده شهر بپردازند و این کار نه به صورت مقطعی بلکه به صورت مستمر باید انجام شود.

غنی سازی اوقات فراغت از دریچه فضای مجازی
جاودان فر اضافه کرد: مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید در مسجد مرتفع شود لذا معتمدین، امامان جمعه و جماعت و هیئت امناهای مساجدی که در نقاط آلوده قرار دارند جهت هم اندیشی و همفکری و ارائه راهکارهای سازنده در جلسات امور ساماندهی جوانا دعوت حضور داشته باشند.

 محمد رضا گمشادزایی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سراوان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت هر گونه تجمع، غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به صورت مجازی انجام خواهد شد.

 وی خاطر نشان کرد: اجرای مسابقات کتابخوانی به صورت مجازی و تهیه کلیپ هایی در خصوص شهید و شهادت و همچنین مناسبات ملی و مذهبی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا موجب شده تا جوانان و نوجانان به سمت فضای مجازی گرایش پیدا کنند که این موضوع هم فرصت و هم تهدید است اما با برنامه ریزی مناسب می توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

 انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۰۳


ارسال