يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷
امام جمعه موقت شهرستان سراوان:
ماندگاری رشادت های مجاهدان راه حق و حقیقت توسط خبرنگاران/ غدیر خم یک جریان تاریخ ساز بزرگ در قلب تاریخ است
 
حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار گفت: رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس توسط خبرنگاران و راویان در قلت تاریخ جاوید و ماندگار شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به سالروز شهادت شهید صارمی در مزار شریف، بیان کرد: سلام و درود می فرستیم به تمامی خبرنگاران و راویان هشت سال دفاع مقدس که همه آنچه را در دست داشتن در نوک پیکار مستقیم دشمن قرار داده و رشادت ها، دلاورمردی ها شهدا را گزارش دادند.

وی افزود:  رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس توسط خبرنگاران و راویان در قلت تاریخ جاوید و ماندگار شده است.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان ادامه داد:  شهید آوینی، شهید صارمی و شهید خزایی راویان و خبرنگارانی بودند که با عشق و علاقه و با دوربین و قلم که تنها صلاح آنها به شمار می رفت، توانستند به زیبایی رشادت های مجاهدین راه حق و حقیت را رصد کنند.

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار غدیر خم را یک جریان تاریخ ساز بزرگ در قلب تاریخ دانست که جاودانه شده است، خاطر نشان کرد: رسول گرامی اسلام در آخرین حج خود در منطقه غدیر خم، از سوی فرشته وحی مأمور به رسالتی شد که در طول عمر خود نیز به آن اشاراتی داشته است.

 وی تصریح کرد:   پیامبر اکرم (ص) در منطقه غدیر خم و در حج الوداع که قریب به 100 هزار نفر حضور داشتند به همه اعلام کرد "من کنت مولا فهذا علی مولا" هرکس که من مولای اویم هم اکنون علی (ع) مولا و ولی اوست.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان ادامه داد: همچنین در دهم ذی الحجه سال 60 هجری امام حسین (ع) آخرین حج  خود را رها و به سمت کربلا حرکت کرد که در دهم محرم سال 61 هجری یک اتفاق و حادثه تاریخی رقم خورد و مانند غدیر خم این حادثه نیز در قلب تاریخ بشریت و جهان اسلام ماندگار شد.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۴۹


ارسال