پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۸
در ادامه نگرانی سراوانی ها مطرح شد؛
سلب آرامش از شهروندان با ویراژ مرگ در ورودی شهر سراوان/ نبود پیست اتومبیلرانی دغدغه این روزهای جوانان سراوانی است
 
با توجه به نبود پیست اتومبیلرانی در شهرستان سراوان عده اای از جوانان به صورت غیرقانونی اقدام به برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در ورودی شهر کرده اند که این موضوع نگرانی هایی را میان شهروندان به وجود آورده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، در ماه اخیر شاهد ویراژ و حرکات نمایشی خودروهای شخصی در ورودی شهر سراوان بوده ایم که این موضوع نگرانی هایی را برای شهروندان به وجود آورده است.

سرعت سرسام آور این خودروها در ورودی شهر سراوان علاوه بر اینکه آرامش شهروندان را برهم زده است، می تواند خسارت های جانی و مالی را برای دیگران و خود این افراد به همراه داشته باشد.

در همین راستا گزارشی با عنوان "خیابان های سیستان و بلوچستان به پیست های اتومبیلرانی تبدیل شد/حرکات آکروباتیک رانندگان خودروهای شخصی در دل شهرهای جنوب شرق کشور" در این پایگاه خبری منتشر و با واکنش متعددی از سوی شهروندان همراه شد، عده ای اذعان داشتند که به دلیل نداشتن پیست اتومبیلرانی برای تخلیه هیجانات بیشتر وقت خود را در خیابان ها می گذراند و در این میان از مسئولان امر  به دلیل بی توجهی به این  مهم ابراز گلایه کردند.

این جوانان وجود پیست اتومبیلرانی در شهرستان سراوان را با توجه به نبود امکانات تفریحی و فضای سبز مناسب، لازم و ضروری دانستند.

از سوی دیگر برخی از شهروندان سراوانی در پی ارسال پیام های متعدد به این پایگاه خبری، خواستار مقابله فرماندار و مسئولان امر با بر هم زنندگان نظم و آرامش و ایجاد ورودی شهر به پیست اتومبیلرانی و اجرای حرکات نمایشی شده اند.

خطر در کمین جان و مال مردم 

درازهی، یکی از شهروندان سراوانی با بیان این که مثل اینکه متاسفانه مسئولان شهرستان گوش شنوایی برای مشکلات مردم ندارند، بیان کرد: ما شهروندان در یکی 2 هفته اخیر اعتراض خود را نسبت به پیست غیرقانونی اتومبیلرانی ابراز کرده ایم تا مسئولان پیگیر راه اندازی پیست استاندارد باشند، اما تا به حال هیچ اقدامی برای جلوگیری از این کار غیرقانونی صورت نگرفته است!

وی افزود: مسئولان پشت میز نشین کمی از شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی یاد بگیرید، با اینکه می توانست کاخ نشین باشد ولی به عشق مردم این سرزمین خود پشت سنگریز و خاکریزها می رفت و دوشادوش رزمندگان اسلام می جنگید برای حفاظت از جان و مال این مردم ولی شما چه کرده اید؟

درازهی ادامه داد: برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در ورودی شهر آن هم به صورت غیرقانونی، جان و مال مردم را به خطر انداخته است بنابراین از مسئولان انتظار می رود برخورد قاطعی با  عاملان انجام دهند و از سوی دیگر نیز تدابیری جهت راه اندازی پیست و برگزاری مسابقات اتومبیلرانی برای علاقه مندان به این حرفه بیندیشند تا شاهد درخشش جوانان سراوانی در عرصه های بین المللی این رشته ورزشی باشیم.

این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: این موضوع کوچکی نیست که به راحتی بتوان از آن گذر کرد، چرا که امنیت جانی و مالی دیگر شهروندان در خطر قرار گرفته است. 

ویراژ دادن؛ متفاوت با فرهنگ سراوانی ها

ملک فاضلی، نماینده مردم حوزه انتخابیه سراوان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: در پی ایجاد ورودی شهر به پیست اتومبیلرانی به صورت غیرقانونی تذکرات لازم جهت برخورد قانونی با افراد خاطی به مسئولین مربوطه داده خواهد شد.

وی افزود: تبدیل کردن ورودی شهر سراوان به محل برگزاری مسابقات اتومبیلرانی و ویراژ دادن قانونی نیست و باید برخود جدی انجام شود.

نماینده مردم حوزه انتخابیه سراوان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سراوان فرهنگ مناسبی وجود دارد ولی این نوع حرکت ها در ورودی شهر فرهنگی نمایانگر مناسبی نیست و پیامد های خوبی به همراه نخواهد داشت.

فاضلی خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه جوانان نیازمند اماکن ورزشی و تفریحی هستند در وهله اول باید یک مرکز ورزشی مناسب ویژه بانوان احداث شود.

لازم به ذکر است این پایگاه خبری در گزارشی دیگر از وجود یک پیست اتومبیرانی طبیعی در شرقی ترین نقطه کشور با عنوان " پیست اتومبیلرانی طبیعی در شرقی ترین نقطه کشور/ دولت نباید به ظرفیت های بی نظیر منطقه بی توجه باشد"  منتشر کرد لذا می طلبد کارشنان مربوطه اقدامات لازم را جهت مرتفع ساختن این معضل جوانان با رعایت استانداردهای لازم انجام دهند.


انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۴۳۸


ارسال