دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ,21 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۹
رئیس اداره شیلات سراوان:
دوره آموزشی ترویجی اصول پرورش ماهیان گرمابی در سراوان برگزار شد/ برداشت بیش از 250 تن ماهی از منابع آبی این شهر
 
عبدالصمد دهقان گفت: دوره آموزشی ترویجی اصول پرورش ماهیان گرمابی با هدق آگاهی بخش و آموزش اصول پرورش ماهیان گرمابی در بخش بم پشت سراوان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالصمد دهقان رئیس اداره شیلات شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: دوره آموزشی ترویجی اصول پرورش ماهیان گرمابی با هدف آگاهی بخشی و آموزش اصول پرورش ماهیان گرمابی با حضور جمعی از آبزی پروران و بهره برداران شیلاتی شهرستان با محوریت بخش بم پشت به عنوان یکی از مناطق مستعد در بحث آبزی پروری خصوصا پرورش ماهیان گرمابی در منابع آبی، برگزارشد.

وی افزود: این دوره پس از دوره آموزشی بهبود کیفیت برای فروشگاه داران و فروشندگان سیار ماهی در این شهرستان، دومین دوره آموزشی است که در سال جدید برگزار شده است.

 رئیس اداره شیلات شهرستان سراوان ظرفیت این شهرستان را در تولید ماهیان گرمابی بسیار مستعد عنوان و اضافه کرد: پتانسیل این منطقه به گونه ای است که فقط از یک آب بند روستای گروکان که کمتر از 500 نفر جمعیت دارد  بیش از 4 تن برداشت شده است.

دهقان خاطر نشان کرد:  میزان برداشت ماهیان گرمابی سراوان در طول سال به بیش از 250 تن در سال نیز می رسد.

 وی با اشاره به اینکه بیشتر مردم منطقه ماهیان برداشت شده را به صورت محلی به فروش و یا میان اهالی منطقه به صورت رایگان توزیع می کنند، تصریح کرد : در دوره آموزشی ترویجی اصول پرورش ماهیان گرمابی در بم پشت شهرستان سراوان 25 نفر شرکت داشته اند.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۵۷۰


ارسال