يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۵
رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان:
شناسایی 57 مورد مثبت مالاریا در سراوان/ مبارزه 17 روزه علیه این بیماری آغاز شد
 
عبدالحمید بزرگ زاده گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 57 مورد مثبت مالاریا در شهرستان سراوان گزارش شده که از این تعداد 35 مورد ایرانی و 22 مورد غیرایرانی بوده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ عبدالحمید بزرگ زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح سمپاشی مبارزه با مالاریا، افرادی که در نقاط مرزی در حال تردد هستند نسبت به دیگر افراد در معرض ابتلا به این بیماری هستند، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 57 مورد مثبت مالاریا در شهرستان سراوان گزارش شده که از این تعداد 35 مورد ایرانی و 22 مورد غیرایرانی بوده است.
 
وی افزود: برای پیشگیری از بیماری مالاریا و در اجرای حذف این بیماری، بیماریابی، اکتیو خانه به خانه، لارو کشی، توزیع پشه بند آغشته به سم و مه پاشی انجام شده است.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان با اشاره به روش های مختلف مبارزه با بیماری کرونا، ادامه داد: مبارزه شیمیایی (سم پاشی) یکی از مهم ترین اقدامات پیشگیرانه در این امر به شمار می رود که در مرداد و اسفند هر سال کل مناطق مرزی، سیاری، پاسگاه ها و پایگاه های مرزی و مناطقی که مورد مثبت کرونا گزارش شده، انجام می شود.
 
بزرگ زاده از عدم همکاری مردم در اجرای این طرح ابراز گلایه و از رسانه ها خواستارآگاه سازی شهروندان  در راستای پیشگیری و مبارزه با بیماری مالاریا شد.


وی خاطر نشان کرن: مبارزه با بیماری مالاریا در این مرحله در سطح شهرستان سراوان و در 11 مرکز خدمات جامع، 68 روستا، 6 هزار و 973 خانوار و 9 هزار و 547 در قالب 6 گروه 6 نفره به مدت 17 روز  انجام خواهد شد.
 

 انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۵۸


ارسال