چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
همزمان با بحران کرونا در جنوب شرق کشور؛
پاسکاری شهروندان سراوان میان مراکز جامع سلامت ادامه دارد/ کمبود پزشک معضلی جدی در سیستان و بلوچستان
 
برخی از شهروندان سراوانی نسبت به پاسکاری بیماران میان مراکز جامع سلامت جهت انجام آزمایش کرونا ابراز گلایه و خواستار رسیدگی مسئولین امر شدند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ در روزهای اخیر و همزمان با بحران کرونا در جنوب شرق کشور تعدادی از شهروندان سراوان نسبت به پاسکاری میان مراکز جامعه سلامت با توجه به ازدحام جمعیت در این اماکن درمانی جهت انجام آزمایش کرونا به شدت گلایه مند هستند و در تماس های مکرر با این پایگاه خبری خواستار پیگیری این موضوع شدند.

نصرتی یکی از شهروندان سراوانی با بیان اینکه مراکز جامع سلامت خط اول  مراجعه کنندگان مشکوک به کرونا هستند که امکان انتقال کووید 19 از این مکان ها وجود دارد، بیان کرد: آزمایش تشخیص کرونا در مرکز جامع سلامت شماره 3 شهری سراوان انجام می شود اما در روزهای اخیر شهروندان باید به مرکز شماره 2 مراجعه کنند تا توسط پزشک ویزیت شوند که این موضوع نگرانی هایی را جهت انتقال ویروس به وجود آورده است.

گلایه شهروندان از پاسکاری میان مراکز

وی افزود: چرا در بحران کرونا که تمامی کارشناسان و متخصصین در خصوص نحوه انتقال ویروس کرونا به مردم هشدار می دهند، شهروندان سراوانی برای انجام آزمایش کرونا از یک مرکز به مرکز جامع سلامت دیگر پاسکاری می شوند؟ 

 این شهروند سراوانی ادامه داد: مسئولین می گویند افراد مشکوک به کرونا به مراکز 16 ساعته مراجعه کنند اما زمانی که مرکز مورد نظر پزشک ندارد و مجبور به مراجعه به دیگر مراکز می شوند، آیا این خود باعث انتقال ویروس کرونا نمی شود؟

نصرتی گفت: با توجه به خطرناک بودن این ویروس و سرعت انتشار و انتقال آن، جواب آزمایش کرونا باید در سریعترین زمان ممکن به بیمار اعلام شود اما در سراوان نتیجه آزمایش گاها به مدت یک هفته طول می کشد که این خود نیز منجر به انتقال و شیوع ویروس می شود.

 وی خاطر نشان کرد: از مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان انتظار می رود به این معضل رسیدگی و در صدد مرتفع شدن آن برآیند.

ابلاغ پزشک معالج صادر شد

عبدالحمید بزرگ زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان در این راستا به خبرنگار ما گفت: پزشک معالج مرکز جامع سلامت 3 شهری سراوان بازنشسته شده که تا جایگزین شدن پزشک وقفه ای به وجود آمد.

 وی افزود: ابلاغ پزشک جدید صادر شده است و این معضل نیز در حال رفع شدن است.

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان ادامه داد: تمام تلاش خود را در جهت خدمت به شهروندان به کار گرفته اند تا مشکلی به وجود نیاید.

بزرگ زاده گفت: از آنجایی که آزمایشات کرونا بسیار حساس و مولکولی است سعی کرده اند در این مدت مطالبات مردم به نحو احسن انجام و خللی وارد نشود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۸۶


ارسال