دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۶
تداوم ترادژی مشکلات در جنوب شرق؛
بازار فروش سیلندر گاز در دست دلالان و قاچاقچیان/ قیمت هر کپسول در نقاط مرزی به 70 هزار تومان رسید!
 
در تداوم سریال کمیابی سیلندر گاز در سیستان و بلوچستان قیمت هر کپسول در نقاط مرزی این استان به 70 هزار تومان رسید و صدای مرزنشین ها را درآورد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، این روزها موضوع اعتراض مردم نقاط مختلف سیستان و بلوچستان از نحوه مدیریت و افزایش قیمت سیلندر گاز سوژه بسیاری از رسانه های این استان شده است.

اما نقاط مرزی سیستان و بلوچستان از جمله شهرستان سراوان نه تنها از این قافله افزایش قیمت عقب نمانده است، بلکه گاهی با قیمت نجومی و فروش آزادنه آن در بازار آزاد هستیم.

در همین راستا طی روزهای گذشته تماس های تلفنی متعددی با این پایگاه خبری برقرار و گلایه های زیادی در این خصوص مطرح شد و شهروندان خواستار پیگیری آن از طریق رسانه شدند.

دهواری، یکی از شهروندان سراوانی در این خصوص گفت: در حالی با کمبود سیلندر گاز در سیستان و بلوچستان مواجه هستیم که قیمت آن در نقاط مرزی و بخش های مختلف شهرستان تا 70 هزار تومان در بازار آزاد به فروش می رسد.

وی ادامه داد: سوال من و دیگر شهروندان این است که اگر مشکل در تامین گاز مورد نیاز شهرستان وجود دارد، چرا سیلندر گاز در بازار آزاد به وفور آن هم با قیمت گزاف یافت می شود؟!

تشکیل پرونده برای متخلفان

در همین راستا، مسعود ملازهی، رئیس اداره صمت سراوان به خبرنگار ما گفت: در پی اعتراضات مردمی در روزهای اخیر از شرکت های توزیع گاز مایع در سراوان، گشت های نظارتی بازدید های لازم را در این راستا آغاز کردند.

وی افزود: در همین خصوص با توجه به مشاهده و محرز شدن تخلفات صورت گرفته، پرونده هایی برای متخلفان تشکیل شد که تصمیم گیری نهایی در خصوص نحوه جریمه متخلفان در جلسه ای که به میزبانی فرمانداری سراوان با حضور مسئولان مربوطه برگزار می شود، انجام خواهد شد.

رئیس اداره صمت سراوان تصریح کرد: جلسه بررسی این موضوع امروز چهارشنبه 29 مرداد برگزار و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

قاچاق؛ عامل افزایش قیمت گاز

محمد کشاورز، معاون برنامه فرمانداری سراوان نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: مشکل تامین گاز مایع در این شهرستان مرتفع شده و طبق بازدید های صورت گرفته، توزیع در حال انجام است.

وی افزود: یکی از شرکت ها به دلیل عدم مدیریت صحیح تعطیل شده است تا تصمیم گیری نهایی انجام شود، اما سه تاسیسات دیگر در حال توزیع سیلندر گاز میان شهروندان هستند.

معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان خاطر نشان کرد: برخی از شهروندان سیب و سورانی به دلیل مشکلاتی که در خصوص سیلندرگاز دارند، گاز مورد نظر خود را از سراوان تامین کنند که این امر منجر به بالا رفتن قیمت هر سیلندر گاز در بازار آزاد شده است.

 کشاورز، قاچاق سیلندر گاز با توجه به تفاوت قیمت در پاکستان را عامل دیگر افزایش قیمت کپسول در نقاط مرزی شهرستان عنوان کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۸۳۷


ارسال