شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶
مدیر آموزش و پرورش سیب و سوران:
لزوم تدوین آیین نامه یکسان برای مدیریت مهدها/ دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص آموزش در مهدکودک ها به جا است
 
رحیم بخش درازهی گفت: با توجه دید وسیع مقام معظم رهبری که با توجه به رصد مناسب شناخت بسیار خوبی از مسائل کشور دارند، دغدغه ای که رهبر انقلاب در خصوص مدیریت و آموزش در مهد های کودک دارند به جا است.
به گزارش عصر هامون؛ رحیم بخش درازهی مدیر آموزش و پرورش سیب و سوران در گفت و گو با شستون بیان کرد: بهزیستی مدعی است که مهدهای کودک زیر نظر آنها مدیریت می شود و فقط پیش دبستانی به صورت رسمی تحت مدیریت آموزش و پرورش است.

وی افزود: پذیرش در سیب و سوران از دانش آموزان چهار و پنج ساله دوره اول و دوم برای پیش دبستانی در مدارس دولتی انجام می شود.

مدیر آموزش و پرورش سیب و سوران با اشاره به اینکه به صورت قانونی هیچ گونه وظیفه ای جهت آموزش در مهد های کودک به آموزش و پرورش محول نشده است، خاطر نشان کرد: اختلافاتی که در بحث مدیریت مهد های کودک وجود دارد که  باید آیین نامه یکسانی برای مدیریت مهد ها تدوین شود.

درازهی با بیان اینکه مدیریت مهد های کودک در کشور برعهده بهزیستی است، تصریح کرد: تا این لحظه ابلاغی مبنی بر اینکه مهد های کودک نیز زیر نظر آموزش و پرورش قرار گرفته باشد، دریافت نکرده اند و اختلاف میان بهزیستی و آموزش و پرورش در خصوص نحوه مدیریت مهد های کودک وجود دارد.

وی اذعان کرد: آموزش و پرورش فقط کودکان چهار و پنج ساله دوره اول و دوم را پذیرش دارد که آمادگی ورود به مدرسه و آشنایی به زبان فارسی داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش گفت: پیش دبستانی موجب شده تا دانش آموز با آمادگی کامل و زبان رسمی در مناطق دو زبانه، وارد مدرسه شود که شاهد ارتقاء خوبی بوده اند.

درازهی اضافه کرد: با توجه دید وسیع مقام معظم رهبری که با توجه به رصد مناسب شناخت بسیار خوبی از مسائل کشور دارند، دغدغه ای که رهبر انقلاب در خصوص مدیریت و آموزش در مهد های کودک دارند به جا است.

وی با توجه به اینکه در مدارس رسمی مهد کودک وجود ندارد، اضافه کرد: مدارس غیر انتفاعی دارای مهد کودک هستند، این موضوع موجب شده تا تداخل وظایف و اختلاف میان بهزیستی و آموزش و پرورش به وجود آید.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۶۰۰


ارسال