سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۵
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
ضرورت نگارش فیلمنامه یعقوب لیث صفاری/ برای افتخارات سیستان فیلم و سریال ساخته نشده است
 
حبیب الله دهمرده گفت: آغاز نگارش و سرمایه گذاری برای فیلمنامه یعقوب لیث صفاری با هدف معرفی گوشه ای از تاریخ سیستان ضروری است.
حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در رابطه با پروژه ساخت فیلم یعقوب لیث صفاری دو سال پیش تفاهم ‌نامه‌ای با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد.

وی اظهار کرد: در سریال مختارنامه هم نامی از سیستان نیامد، اگر چه این خطه در خونخواهی امام حسین (ع) سابقه ولایی دارد و افسوس زیادی را در دل سیستانیان ایجاد کرد.

این نماینده بیان کرد: یکی از نگرانی‌های بنده این است که با گذشت زمان این پروژه از دولت دوازدهم عبور کند و سبب شود که این کار نیز مانند برخی کارهای قبلی سیستان سرنوشت خوبی نداشته باشد.

وی ادامه داد: بنابراین لازم است در قدم اول برای فیلمنامه این کار اقدامی انجام شود و به موازات آن ساخت سریال هم قابل توجیح است.

دهمرده گفت: باید سرمایه‌گذاری جهت نوشتن فیلم نامه صورت گیرد، با توجه به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این ارتباط با انعقاد تفاهم نامه پیشقدم بوده درصد قابل توجهی از آن سرمایه را نیز تامین کند و کسری بودجه از جاهای دیگر نظیر مجلس و دولت تامین شود.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای سرزمین سیستان کاری از جنس فیلم و سریال انجام نشده است، در حالیکه افتخارات زیادی دارد و روی پروژه فیلم نامه یعقوب لیث صفاری مصمم هستیم تا به سرانجام برسد و گوشه ای از تاریخ سیستان را به تصویر بکشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۸۶۱


ارسال
م.ق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ۰۸:۱۸
درود بر مرد خستگی ناپذیر سیستان و زابل و از بزرگان و نخبگان استان سیستان و بلوچستان دکتر حبیب الله دهمرده عزیز جهت زحمت های وافری که برای استان می کشند. خدا نگهدار همیشه شما مرد بزرگ...