سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
با توجه به بحران بی آبی در شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان انتظار می رفت که این منطقه نیز در اجرای طرح ملی نذر آب که توسط سازمان جمعیت هلال احمر کشور در سیستان و بلوچستان در حال اجراست، گنجانده شود.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، طرح ملی "نذر آب" توسط جمعیت هلال احمر از ۲۱ شهریور  در راستای تحقق اهداف بشردوستانه و خیرخواهانه و جهت ارتقای سطح سلامت و کمک‌رسانی به آسیب‌پذیرترین مناطق محروم و متأثر از خشکسالی در ۶ شهرستان استان سیستان و بلوچستان به مرحله اجرا در آمد و تا چهارم مهرماه ادامه دارد. 

به گفته علیرضا میربهاءالدین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان شهرستان های هامون، هیرمند، نیکشهر، چابهار، ایرانشهر و خاش که نسبت به بقیه شهرستان‌ها بیشتر دچار بحران و خشکسالی هستند انتخاب شده و توسط جمعیت هلال احمر استان‌های قزوین، گلستان، زنجان، مرکزی، قم و تهران پوشش داده می‌شوند.

انتظار می رفت با وجود بحران کمبود آب و نبود آب لوله کشی در برخی از مناطق سراوان، سیب و سوران و مهرستان که اهالی این مناطق در سال‌های اخیر با آن دست و پنجه نرم می کردند، گوشه ای از طرح نذر آب به مردم این منطقه اختصاص می یافت. 

بحران آب در برخی از مناطق حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان به گونه ای است که برخی از روستاهای از جمله روستای جمیلی از توابع بخش بم پشت شهرستان سراوان چندین دهه از داشتن آب لوله کشی محروم هستند و برخی از روستاها مانند روستای میدان، روستای دهک، روستاهای بخش مرکزی آب لوله کشی آشامیدنی ندارند که بارها گلایه مندی مردم این منطقه در رسانه های استان منتشر شده است. 

سراوان نیازمند اجرای طرح نذر آب

در همین راستا ملک فاضلی رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان به خبرنگار ما گفت: سالهاست که حوزه انتخابیه سراوان با بی آبی و عدم توزیع آب دست و پنجه نرم می کند لذا انتظار می رفت مسئولین هلال احمر حوزه انتخابیه این موضوع را جهت پیگیری با وی در میان می گذاشت. 

وی افزود: بی شک شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان نیازمند ترین مناطق جهت اجرای طرح نذر آب که توسط جمعیت هلال احمر در حال اجراست، است. 

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مسئولین و پرسنل جمعیت هلال احمر انسان های وارسته و توانمند در جهت کمک رسانی به مردم هستند، ادامه داد:  امداد گران و کارکنان این نهاد مردمی بی نام و نشان در حوادث، بلایا، سیل، زلزله و آتش سوزی جان خود را فدا می کند که باید قدر دان زحمات و خدمات نیروهای خدوم هلال احمر باشیم. 

فاضلی با اشاره به اینکه سراوان نیازمند آب است، تصریح کرد: روز یکشنبه در کمیسیون بهداشت و درمان موضوع قرار گرفتن حوزه انتخابیه سراوان در اجرای طرح نذر آب را مطرح و این موضوع را از طریق معاونت پارلمانی جمعیت هلال احمر پیگیری خواهد کرد. 

لازم به ذکر است طرح نذر آب  در سه محور اجرای کاروان سلامت، توزیع آب آشامیدنی و بسته حمایتی در مناطق مورد نظر به مرحله اجرا در آمده است. 

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۹۱۲


ارسال