جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ,23 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶
امام جمعه شهرستان سراوان:
نقش ارزشمند و بی بدیل روحانیت در دفاع مقدس/ در جنگ تحمیلی شاهد رشد معنوی رزمندگان بودیم
 
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: در هشت سال دفاع مقدس روحانیون نقش بی بدیل و ارزشمندی در راستای سوق دادن رزمندگان به سمت خدامحوری و مجاهدت و رشادت داشتند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام‌ جمعه شهرستان سراوان در گفت وگو با شستون بیان کرد:  دفاع مقدس مکتب خانه و دانشگاهی بود که در این دانشگاه و مکتب خانه انسان های شایسته و بزرگی رشد و به خوبی مجاهدت، رشادت، دین داری و خدا محوری را فهم کردند.

وی افزود: اگر روحانیت و حضور روحانیون در دفاع مقدس نبود حقیقتا ایجاد چنین مکتب خانه ای هم امکان نداشت.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: روحانیون با حضور خود در دفاع مقدس و در جبهه جنگ رزمندگان را به سمت مکتب خانه ای ای از ارزش ها، خدامحوری ها، قرآن خوانی و مجاهدت ها سوق می دادند که تلفیقی از جنگ فیزیکی و رشد معنوی را با حضور روحانیون در جنگ شاهد بودیم.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان کرد: روحانیون در دفاع مقدس هم مانند دیگر رزمندگان رزمیدند و جنگیدند و در صحنه های دیگر نیز به بیان آموزش های معنوی، دینی و جایگاه جهاد و شهادت پرداختند.

وی با اشاره به نقش بی بدیل و پر خطیر روحانیون در دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: در دفاع مقدس چهره های بسیار برجسته از مراجع تقلید حضور داشتند و از سوی دیگر دیگر رزمندگان را به سوی مباحث ارزشی و دینی سوق می دادند که از دل آنها انسان های باتقوا با بصیرت و مجاهد بیرون می آمد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۱۷۶


ارسال