يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ,17 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷
امام جمعه موقت شهرستان سراوان:
ولایت پذیری از ویژیگی برجسته رزمندگان دفاع مقدس بود/ ایستادگی مقابل کفر با الگو گیری از مکتب امام حسین (ع)
 
حجت الاسلام و المسلمین مختار سابکی گفت: مجاهدان و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس با الگو گیری از مکتب امام حسین (ع) مقابل کفر ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از. شستون، حجت الاسلام و المسلمین مختار سابکی امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین بیان کرد:  برخی ها در سال های گذشته توفیق حضور در پیاده روی اربعین و حضور در بارگاه حضرت ابا عبدالله‌ الحسین (ع) را داشتند اما امسال با توجه به شرایط و شیوع ویروس کرونا، با توجه به نظر ستاد مقابله با کووید 19 همایش پیاده روی اربعین برگزار نخواد شد پس در خانه می توان عرض ارادت کرد.


وی با بیان اینکه امام حسین (ع) شاخص های اخلاقی را ارتقاء داد، افزود: شهدا شاخص های انسانی، شهادت، ایثار و از خود گذشتگی را از امام حسین (ع) را الگو گرفتند و ما باید ادامه دهنده این شاخص ها و ویژیگی ها باشیم.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان اضافه کرد: در دفاع مقدس انسجام، وحدت و تبعیت از ولایت پذیری از ویژیگی های برجسته رزمندگان بود که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی و شکست دشمن شد. 

حجت الاسلام و المسلمین سابکی با توجه به اینکه رزمندگان با اخلاص، توسل و توکل مقابل دشمن ایستادگی کردند، ادامه داد: مجاهدان و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس با الگو گیری از مکتب امام حسین (ع) مقابل کفر ایستادگی کردند. 


وی با اشاره به اینکه امروزه برخی از کشورها به ویژه یمن با الگو گیری از مکتب امام حسین (ع) و دفاع مقدس در حال مقاومت مقابل دشمنان خود است، خاطر نشان کرد: احیای فرهنگ ایثار، شهادت، از خود گذشتگی، بروز فضایل اخلاقی، شناسایی استعداد های جدید و نهفته، سرمایه سازی برای کشور،ایجاد روحیه خود باوری، پیروزی انقلاب اسلامی و شکست دشمن از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است که باید ترویج داده شود. 


امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: ایران هشت سال با فرهنگ ولایت پذیری و  با دست خالی مقابل قدرت هایی که مجهز به سلاح های پشرفته بودند، مقابله کرد و به پیروزی رسید. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۱۸۷


ارسال