سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵
ساعت ها انتظار برای دریافت بنرین
افزایش روپیه پاکستان جایگاه های سوخت سراوان را زیر و رو کرد
 
از اواخر ماه گذشته تا کنون صف های دریافت فرآورده های نفتی در شهرستان سراوان بسیار طولانی شده و امر سوخت گیری را برای شهروندان این خطه از کشور با مشکل مواجه شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ این روز ها شهرستان مرزی سراوان در شرقی ترین نقطه کشور حال و روز مساعدی ندارد، مردمان این خطه از کشور هر روز در صف تامین کالاهای مورد نیاز خود هستند، در صف ایستادن در این شهرستان مرزی به یک سنت و رسم تبدیل شده است.
 
گویا این صف ها قصد برچیده شدن از شهرستان را ندارد، مردم یک روز در صف تهیه سیلندر، یک روز در صف تایید کالا برگ نفت سفید و روز دیگر در صف تهیه بنزین هستند و این روزها این موضوع به یک امر معمولی تبدیل شده است.
 
شهروندان  شرقی ترین نقطه کشور یعنی سراوان که بیشترین مرز خاکی را با کشور پاکستان دارد، در تب بی تدبیری دولتی ها در حال سوختن هستند، فریادهای بی صدای مردمان این دیار به گوش مدیران ارشد کشور نمی رسد.
 
صف های دریافت بنزین در شهرستان سراوان از اواخر ماه گذشته با توجه به افزایش روپیه و بالا رفتن قیمت کالاهای سوختی در مرز پاکستان نسبت به قبل طولانی تر شد و این موضوع سوخت گیری را برای شهروندان عادی با مشکل مواجه کرده است به گونه ای که از روز گذشته شاهد اعتراض مردم در شبکه های اجتماعی هستیم. 
 
ایجاد صف در پی عدم تامین فرآورده های مورد نیاز شهرستان
 
علی رضا شهرکی فرماندار سراوان در این رابطه به خبرنگار ما گفت: کمبود عرضه فرآورده و عدم تامین سوخت مورد نیاز شهرستان منجر به تشکیل صف های طولانی در سراوان شده است. 
 
وی با بیان اینکه سوخت مورد نیاز شهرستان به موقع تامین نمی شود، افزود: از سوی دیگر افزایش نرخ روپیه و قاچاق سوخت در تشکیل صف های بی تاثیر نبوده است. 
 
فرماندار سراوان ادامه داد: تعداد پمپ بنزین های موجود در شهرستان سراوان پاسخگوی نیاز شهروندان است اما با توجه به اینکه سوخت مورد نیاز شهرستان به موقع تامین نمی شود مشکل با وجود آمده است. 
 
شهرکی خاطر نشان کرد: از آنجایی که تعداد وانت در سراوان بالا است، و سرانه سقف شارژ کارت های سوخت وانت بار ها نسبت به خودرو های سواری بیشتر هست نمی توان از عامل نیز چشم پوشی کرد. 
 
وی اذعان کرد: چنانچه فرآورده مورد نیاز شهرستان به موقع تامین شود این مشکلات نیز مرتفع می شود در همین راستا در حل رایزنی هستیم تا بتوانیم این معضل را حل کنیم. 
 
مشکلی در تامین سوخت نداریم 
 
کهن سال روابط عمومی شرکت نفت ناحیه زاهدان نیز به خبرنگار ما گفت:  هیچ گونه مشکلی در تامین سوخت مورد نیاز شهرستان وجود ندارد اما با توجه به بعد مسافت از خاش به سراوان و تا زمانی که بارگیری انجام شود، در توزیع سوخت وقفه ایجاد می شود.
 
وی در خصوص میزان ورود فرآورده های سوختی به صورت روزانه گفت: در این رابطه نمی تواند اطلاعاتی ارائه دهد و بهتر است از مدیر شرکت نفت ناحیه سراوان جویا شد. 
 
روابط عمومی شرکت نفت ناحیه زاهدان تصریح کرد: افزایش قیمت کالاهای سوختی یکی از عوامل افزایش طول صف های دریافت سوخت در سراوان است چرا این مشکل در چند روز اخیر به وجود آمده است.
 
نظارت مستمر در جایگاه های سوخت 
 
مسعود ملازهی رئیس اداره صمت شهرستان سراوان با اشاره به وضعیت صف های دریافت سوخت در سراوان گفت: گشت های نظارتی کمسیون سوخت فرمانداری به همراه نماینده اداره صمت به صورت مکرر از جایگاه های سوخت در حال بازرسی هستند. 
 
وی خاطر نشان کرد: چنانچه پمپ بنزین در ابتدای صبح دارای بنزین باشند چنین صف هایی در شهر تشکیل نمی شود در حال حاضر مشکل در نبود فرآورده مورد نیاز است. 

 
 
 
 

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۵۷


ارسال