يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ,29 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۳
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان خبر داد؛
افزایش چشمگیر مصرف بنزین سراوان در روزهای کرونایی!/ عزمی جدی برای مقابله با سوخت کش ها وجود ندارد
 
محسن وزارتی گفت: با ​كاهش مصرف ناشي از شرايط ايجاد شده پس از شيوع بيماري كرونا، مصرف اين فرآورده در ناحيه سراوان بر خلاف ساير نقاط كشور، به طور چشمگيري افزايش یافته است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ به دنبال تشکیل صف های طولانی در جایگاه های سوخت شهرستان سراوان در روزهای اخیر، 12 مهرماه خبری با عنوان "مشكلات مردم دراتاق كار حل نمي شود/نظارت ضعيف در جايگاه هاي سوخت رضايت بخش نيست" در این پایگاه خبری منتشر شد.

در همین راستا؛ محسن وزارتی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان به خبرنگار ما گفت: با توجه به شرايط خاص شهرستان هاي مرزي تحت پوشش ناحيه سراوان و وجود زمينه هاي بالاي قاچاق فرآورده به دليل تفاوت بهاي فعلي بنزين با بهاي مبادله آن در شبكه قاچاق که ناشي از شرايط اقتصادي و نوسانات نرخ ارز بوده، انگيزه براي سودجويي از قاچاق بنزين بيش از پيش فراهم شده است.

وی ادامه داد: این شرایط موجب شده است، با وجود سهميه بندي و افزايش نرخ بنزين و همچنين كاهش مصرف ناشي از شرايط ايجاد شده پس از شيوع بيماري كرونا، رشد مصرف اين فرآورده در ناحيه سراوان بر خلاف ساير نقاط كشور كه روند كاهشي مصرف دارد، به طور چشمگيري افزايش يابد.

نبود عزمی جدی برای مقابله با قاچاقچیان
 
این مقام مسئول افزود: با وجود اجرای طرح كدينگ بنزين در ناحيه سراوان، تعداد زيادی از خودروهای وانت حامل نفت گاز قاچاق كه در عمل عزمي جدي براي مقابله با فعاليت علني شان وجود ندارد، عمدتاً با پلاك انتظامي شهرستان سراوان در طرح كدينگ فعال هستند و به طور نامتعارف مبادرت به سوختگيري از جايگاه هاي آن شهرستان با هدف قاچاق فرآورده به آن سوي مرزهاي استان مي کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان ادامه داد: از سوي ديگر در بين رانندگان خودروها اين گرايش وجود دارد كه سهميه شارژ شده در كارت هاي هوشمند سوخت در روزهاي ابتدايي هرماه از جايگاه ها دريافت شود كه عليرغم ارسال كامل سهميه جايگاه هاي حوزه سراوان و بيش از آن، رشد ناگهاني مصرف، موجب عدم تكافوي سهميه ارسالي به جايگاه  و در نتيجه تشكيل صف خودروها در ورودي جايگاه ها مي شود.
 
وزارتی خاطر نشان کرد: به منظور مقابله با قاچاق سوخت انسداد تعدادي از كارت هاي هوشمند سوخت متخلف در حوزه شهرستانهاي سراوان، سيب سوران و مهرستان با هماهنگي مقام محترم قضايي در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: شلوغي پمپ هاي بنزين شهرستان هاي سراوان، سيب و سوران و مهرستان، در اوايل مهرماه امسال به علت افزايش قابل توجه قيمت فرآورده ها در كشورهاي همسايه بوده و كاهش شلوغي در اين  بازه زماني ، مستلزم تشدید نظارت ها از سوی سایر نهاد های مسئول از جمله کمیته سوخت شهرستان، فرمانداری ها،  سازمان صمت، تعزیرات و ... است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۵۸۹


ارسال