سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸
از شایعه تا واقعیت؛
کمبود روغن خوراکی در سراوان یا جو سازی برخی رسانه های معاند
 
برخی از رسانه های ضد انقلاب با هدف القای ناامیدی در شرقی ترین نقطه کشور با انتشار مطالب کذب در تلاش هستند تا باتوجه به تورم موجود از آب گل آلودماهی بگیرند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛  در روزهای اخیر برخی از رسانه های معاند و ضد انقلاب با هدف القای ناامیدی و تشویش اذهان عمومی مطالبی با عنوان کمبود روغن خوراکی و افزایش چشم گیر این کالا در بازار سراوان منشر کردند.

ماجرا به اینجا ختم نمی شود تا اینکه پش از گذشت دو روز برخی از کانال های بی هویت در فضای مجازی مطالبی با عناوینی همچون سرگردانی مردم سراوان در خصوص نبود روغن خوراکی در بازار و یا عدم عرضه این کالا توسط برخی از عمده فروشی های سطح شهر منتشر کردند که موجب آشفتگی برخی از شهروندان شده بود.

کمبود روغن خوراکی در سراوان یا جو سازی برخی رسانه های معاند

علی ای حال خبرنگار ما، برای بررسی صحت و سقم این موضوع از چند فروشگاه سطح شهر سراوان بازدید کرد که طبق بررسی های انجام شده در فروشگاه ها روغن مایع یک لیتری و سه لیتری با برند های مختلف وجود داشت.

به گفته فروشندگان روغن خوراکی در بازار و فروشگاه ها وجود دارد اما قیمت افزایش یافته است.
 
 یکی از فروشندگان سراوانی با اشاره به تورم و گرانی موجود در بازار گفت: یک حلب پنج کیلویی روغن از56 هزار تومان به 85 هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: روغن مایع در بازار موجود است اما با توجه به افزایش قیمت فعلا توانایی تهیه این قلم کالا را برای فروشگاه خود ندارد اما در حال حاضر در فروشگاهش روغن مایع وجود دارد.

این فروشنده سراوانی ازدحام جمعیت در مراکز عمده فروشی شهرستان با توجه به شیوع ویروس کرونا را یکی دیگر از علل تهیه دیرهنگام روغن خوراکی بیان کرد.
 
در همین راستا با مسعود ملازهی رییس اداره صمت شهرستان تماس گرفته شد که وی پاسخگوی تلفن خود نبود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۸۰۳


ارسال