چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۶
رئیس اداره امور عشایری سراوان عنوان کرد:
بهره مندی عشایر منطقه جالق از آب شرب بهداشتی/ احداث راه و مدرسه شبانه روزی مهم ترین مطالبه مردم عشایر نشین از مسئولین
 
سلمان قدوسی گفت: با افتتاح پروژه آب رسانی در مناطق عشایری سیکندر و نگاران بخش جالق، اهالی این منطقه از آب شرب بهداشتی بهره مند شدند.
به گزارش عصرهامون؛ سلمان قدوسی رییس اداره امور عشایری  شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: پروژه تأمین آب شرب بهداشتی عشایر مناطق سیکندر و نگاران بخش جالق افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه از سال 98 آغاز  و در سال جاری مورد بهره برداری قرار گرفت که در حال حاضر 20 خانوار عشایری این منطقه با اجرای این پروژه از آب شرب بهداشتی بهره مند شدند.
 
رئیس اداره امور عشایری شهرستان سراوان ادامه داد: اعتبار این پروژه 100 میلیون تومان بوده که از محل اعتبارات ملی سال 98 تامین شده است.
 
به گفته قدوسی نبود راه مناسب به منطقه گردشگری نگاران و همچنین ترک تحصیل دانش آموزان عشایر به ویژه دختران به دلیل نبود مدرسه شبانه روزی در منطقه از مهم ترین مشکلات عشایر این منطقه است.

وی با اشاره به برگزاری دومین جلسه شورای  عشایر شهرستان سراوان گفت: در این جلسه مقرر شد مه بازگشایی راه ناهوک به نگاران و تسطیح و رگلاژ راه های دسترسی عشایر مناطق سردشت و نوکودار توسط راهداری جالق،  اجرای طرح آبیازی قطره ای در منطقه عشایری نگاارن هلک بالاچ و احداث دو واحد جایگاه بهداشتی دام سبک  در مناطق عشایری نگاران ، جورک و جوری توسط جهاد کشاورزی انجام شود.

رئیس امور عشایری شهرستان سراوان تصریح کرد: شناسایی نقاط مشترک روستایی و عشایری جهت تامین اعتبار برای رفع مکشلات آب شرب از محل اعتبارات روستایی فاقد دهیاری توسط امور عشایری و آب روستایی، بهسازی 20 دهنه چشمه و تامین 20 دستگاه مخزن ذخیره آب ثابت در 20منطقه عشایری با پشنهاد امور عشایری توسط هلال احمر،  واکسیناسیون دام های عشایر  و برگزاری کلاس های آموزشی در مناطق سر دست و نوکودار توسط دامپزشکی، رفع مشکل ارتباطی و مخابراتی، برق رسانی به مناطق عشایری کورچاه، سرچشمه و جوری و تحویل و واگذاری زمین به عشایر ساکن در قادر آباد از دیگر مصوبات جلسه ذکر شده بود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۰۱۹


ارسال