جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان
توهین به پیامبر اسلام (ص) زمینه برچیده شدن حکومت کفر را فراهم کرده است
 
مولوی عبدالخالق حسین زهی گفت: اهانتی که سردمداران کفر به ساحت مقدس و نورانی نبی مکرم اسلام (ص) در روزهای اخیر انجام داده اند موجب بیداری مسلمانان در سراسر دنیا شده است و این موضوع زمینه فرو ریختن و برچیده شدن حکومت ظلم و دشمنان اسلام را فراهم کرده است.
به گزارش عصرهامون؛ مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه ماه ربیع الاول بهار اسلامی است، بیان کرد: در این ماه حضرت محمد (ص) چشم به جهان گشود و به دنیا آمدن حضرت لطف بزرگی از جانب خداوند متعال بود که مردم را از جهالت و گمراهی به سمت حق و حقیقت هدایت کند.

وی افزود: از دوازدهم ربیع الاول تا ۱۵ ربیع الاول توسط امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده چرا که اهل سنت معتقد هستند حضرت محمد (ص) در دوازدهم و اهل تشیع معتقد هستند که رسول مکرم اسلام در پانزدهم ماه ربیع الاول به دنیا آمده است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان شهرستان ادامه داد: امید است امت های اسلامی با احیا و زنده نگه داشتن رسوم و سنن اسلامی،‌ موجب پایداری دین اسلام مقابل مخالفان و دشمنان اسلام شوند.

مولوی حسین زهی خاطر نشان کرد: اهانتی که سردمداران کفر به ساحت مقدس و نورانی نبی مکرم اسلام (ص) در روزهای اخیر انجام داده اند موجب بیداری مسلمانان در سراسر دنیا شده است و این موضوع زمینه فرو ریختن و برچیده شدن حکومت ظلم و دشمنان اسلام را فراهم کرده است.

وی خاطر نشان کرد: توصیه می شود امت های اسلامی نسبت به سنت های دین اسلام اهمیت بیشتری دهند و با اتحاد مقابل ظالمین، کافرین، یهود و نصارا قیام کنند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان شهرستان تصریح کرد: مردم استان سیستان و بلوچستان بیدار و هوشیار هستند و سالیان دراز از دیرباز تا کنون در سایه وحدت و همدلی در کنارهم زیست مسالمت آمیز داشته و دارند و هیچ‌ مشکلی با یکدیگر ندارند اما هر فردی که به اهل بیت (ع) و صحابه توهین می کند بی شک اختلاف افکن و دشمن دین است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۵۱


ارسال