سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
علی رضا شهرکی گفت: ضدعفونی معابر، کمک های مومنانه، پشتیبانی لجستیکی، بیمارستان های صحرایی، حضور پرشکان بسیجی در روستاها دور افتاده کار بسیار زیبایی است که بسیجیان در بخش سلامت و مبارزه با ویروس کرونا در سراوان و اقضی نقاط کشور انجام داده اند.
به گزارش عصرهامون؛ علی رضا شهرکی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه فردی پیدا نمی شود که باورش باور انقلابی، مذهبی و ایرانی باشد اما دلش در گرو بسیج نباشد؛ بیان کرد: مهم ترین اتفاقی که در ادوار مختلف در بسیج رخ داد از بدو انقلاب تا کنون به ویژه در نقاط محروم، مرزی و دور افتاده کشور این است که خالصانه در مسیر سازندگی و محرومیت زدایی ورود کرده است.

وی افزود: بسیاری از امکاناتی که امروز وجود دارد زمینه ساز آن بسیج و تفکر بسیجی بوده، در حال حاضر اگر به بسیج نگاه بیاندازیم در نقطه صفر مرزی در قالب نیروهای رسمی سپاه و طرح های امنیت در روستاها با عنوان پایگاه های بسیج در حال فعالیت هستند که امروز مردم ما امنیت پایدار در منطقه را به راحتی لمس می کنند.

فرماندار شهرستان سراوان با اشاره به اینکه تامین امنیت اولین رسالت سپاه و بسیج بوده که در حال حاضر آن را لمس می کنیم، ادامه داد: همدلی و همگرایی مردم برای کارهای معیشتی رسالت مهم و اصلی و بعدی بسیج به شمار می رود که در بسیاری از مسائل اقتصادی و مرز استان به ویژه شهرستان به واسطه تفکر از خودگذشتگی در جامعه ترویج داده شده است.

شهرکی اذعان کرد: بسیج با ایجاد مجتمع های کشاورزی، طرح های راه سازی و مشارکت در پروژه های خیری، ساخت مدارس، مساجد در قالب ها و عناوین مختلف همچون سازندگی، بسیج اصناف، بسیج روحانیون، بسیج دانش آموزی، بسیج ادارات ومحلات با وجدان کاری خالص پای کار هستند.

وی خاطر نشان کرد: مهم ترین موضوعی که امروز مردم در زمان شیوع ویروس کرونا به واقع آن را لمس کرده اند کمک های بسیج در قالب طرح کمک های مومنانه و اقدام های معیشتی و حمایتی اقشار ضعیف جامعه بود.

فرماندار سراوان ادامه داد: هم اکنون بسیج در قالب نیروهای بسیجی در کنار سایر ارگان ها مانند هلال احمر و شبکه بهداشت به صورت محله محور و خانه به خانه در حال کنترل افراد مبتلا و وظیفه آگاهی بخشی به مردم را برعهده گرفته است.

شهرکی در پایان تصریح کرد: ضدعفونی معابر، کمک های مومنانه، پشتیبانی لجستیکی، بیمارستان های صحرایی، حضور پرشکان بسیجی در روستاها دور افتاده کار بسیار زیبایی است که بسیجیان در بخش سلامت و مبارزه با ویروس کرونا در سراوان و اقضی نقاط کشور انجام داده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۴۷۸


ارسال