چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۱
غافلگبری در بازار مرغ؛
کووید گرانی امان مردم را برید/ یک کیلو گوشت سفید در سراوان به قیمت نا معلوم!
 
افزایش یک باره قیمت مرغ در شهرستان سراوان پس از اعلام محدودیت های کرونایی در این منطقه مردم را غافلگیر و در بحت و حیرت فرو برد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، در چند روز اخیر و پس از اعلام محدودیت های کرونایی در شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان و تعطیلی صنوف، به یکباره مردم این خطه از کشور در بهت و شوک قیمت یکی از کالاهای اساسی قرار گرفتند.
 
افزایش یک باره و بی‌رویه قیمت مرغ زنده در شهرستان سراوان چالشی جدیدی است که مردم این شهرستان پس از اعلام محدودیت های کرونایی با آن مواجه شدند.
 
تعدادی از شهروندان سراوانی با ارسال پیامک های مختلف به این پایگاه خبری از افزایش قیمت سرسام آور مرغ زنده در شهرستان سراوان ابراز گلایه و خواستار رسیدگی مسیولین نظارتی شدند.

قیمت مرغ زنده به کیلویی 39 هزار تومان رسید

 
حسین بر یکی از شهروندان گشتی با ارسال پیامک به  این پایگاه خبری از افزایش قیمت مرغ زنده در این شهر تا کیلویی ۳۹ هزار تومان خبر داد.
 
دهواری یکی از شهروندان سراوانی به خبرنگار شستون گفت: در روزهای اخیر قیمت مرغ به طور سرسام آور و چشمگیر افزایش یافته و در این اوضاع کرونایی که مردم باید بدور از استرس و اضطراب باشند، در بهت و حیرت فرو رفته اند.
 
وی افزود: همزمان با قرنطینه شهر و اعلام محدودیت های کرونایی در سراوان، به یک‌باره مرغ زنده از کیلویی ۲۲ هزار و ۵۰۰ هزار تومان به کیلویی ۳۵هزار تومان افزایش یافت.
 
به گفته این شهروند سراوانی مسیولین نظارت کافی در زمان قرنطینه بر روی گران فروشی های انجام شده ندارند، و قیمت کالاها در صبح و بعد از ظهر متفاوت است.
 
دهواری خاطر نشان کرد: صبح به مرغ فروشی مراجعه کرده و فروشنده قیمت هر کیلو مرغ را ۳۲ هزار تومان اعلام کرد که وی در شوک فرو رفت اما نکته جالب این است که بعدازظهر مجدد به همان مرکز عرضه مرغ زنده مراجعه کرده و فروشنده قیمت هر کیلو مرغ را ۳۵ هزار تومان اعلام کرده است.
 
وی گفت: اگر مسیولین می گویند نظارت در حال انجام است پس علت این تفاوت قیمت فاحش در صبح و بعد ازظهر در مراکز فروش سراوان چیست؟

افزایش نهاده علت گرانی مرغ
 
یکی از خرده فروشان مرغ زنده در سراوان با اشاره به اینکه  مرغ زنده را قیمت 31 هزار و 500 تومان به فروش رسانده، گفت:  مرغ مورد نیاز خود را از سراوان، خاش و بمپور تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت مرغ  به قرنطینه و یا محدودیت های کرونایی مرتبط نیست، علت افزایش قیمت مرغ را آزاد شدن و افزایش قیمت دان و سویا  عنوان کرد.

توزیع کالاهای اساسی منوط به تصمیم ستاد مقابله با کرونا است

مسعود ملازهی رئیس اداره صمت شهرستان سراوان به خبرنگار ما گفت: قیمت مرغ تا 32 تومان در  شهرستان سراوان افزایش یافته بود اما این افزایش قیمت در سراسر کشور به دلیل آزاد ساز سازی دان و سویا  بوده است.

وی افزود: قیمت درب مرغداری 24 هزار تومان و در فروشگاه های خرده فروش ها تا 27 هزار تومان به فروش می رسد و تا روزآینده قیمت کاهش می یابد.

 رئیس اداره صمت شهرستان سراوان به خبرنگار ما گفت: کالاهای اساسی مختص سراوان از جمله مرغ و برنج جذب شده اما از آنجایی که همه تابع تصمیات ستاد مقابله با کرونا هستیم، منتظر تصمیم نهایی این ستاد جهت نحوه عرضه به بازار هستیم.

ملازهی افزود: قرار است کالاهای اساسی با نرخ مصوب در 20 مکان عرضه و به فروض خواهد رسید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت تایید عرضه به بازار، در زمان توزیع جهت رعایت پر.تکل های بهداشتی و ممانعت از تجمع از نیروهای بسیجی استفاده شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۱۹


ارسال