سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
عزیز اربا گفت: باتوجه به اینکه خانوارهای کودکان کار از نظر سواد در سطح پایینی قرار دارند، آگاه سازی نسبت به کووید 19 به صورت خانه به خانه در اولویت قرار دارد.
به گزارش عصرهامون؛ عزیز ارباب رئیس اداره بهزیستی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا اداره بهزیستی شهرستان اقدام به توزیع تراکت و بروشور آگاه سازی میان خانواده های دارای کودکان کار و زنان سرپرست خانوار کرده است.

 وی افزود: تهیه و تامین سبد غذایی، مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح  میان خانوارهای دارای کودکان کار از دیگر اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در شهرستان بوده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سراوان ادامه داد: در راستای قطع زنجیره ویروس کرونا ماسک، دستکش و الکل میان کودکان کار توزیع شده است.

به گفته ارباب 108 کودک کار در شهرستان سراوان شناسایی شده اند که بسته های غذایی و پک های بهداشتی دریافت کرده اند.

ارباب  آگاه سازی خانه به خانه نسبت به ویروس کرونا را از اولویت های خود عنوان کرد که باتوجه به اینکه خانوارهای کودکان کار از نظر سواد در سطح پایینی قرار داشتند کارشناسان خانه به خانه امر آگاه سازی را انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه 16 کودک کار در سراوان مستعد تحصیل بودند که پس از توزیع نوشت افزار جهت تحصیل به آموزش و پرورش معرفی شدند، اذعان کرد: همچنین  30 میلیون تومان جهت رفع مشکل هشت نفر از خانوار های دارای کودک کار برای اشتغال آنها اهدا شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۸۰۹


ارسال