شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۸
نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی:
سهمیه سوخت سراوان به یک میلیون و 200 هزار لیتر افزایش یافت/ مهاجرت معکوس از شهر به روستا دستاورد طرح رزاق سپاه در جنوب شرق کشور
 
ملک فاضلی گفت: با توجه به مشکلات به وجود آمده در حوزه سوخت و طبق پیگیری های انجام شده سهمیه سوخت شهرستان از 700 هزار لیتر به یک میلیون و 200 هزار لیتر افزایش یافته است.
به گزارش عصرهامون، ملک فاضلی نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه مسئله سوخت یکی از مشکلات عمده ای است که به عنوان نماینده مقدار زیادی از وقت من را به خود متمرکز کرده است، بیان کرد:  با توجه به اینکه در چند روز اخیر مشکل سوخت در حوزه انتخابیه بیشتر شده گزارشاتی از سوی مردم جالق و بم پشت مبنی بر مسدود شدن کارت های سوخت دریافت کرده است.

وی افزود: طبق پیگیری هایی که انجام داده سهمیه سوخت شهرستان از 700 هزار لیتر به یک میلیون و 200 هزار لیتر افزایش یافته اما مشکل در حمل سوخت به شهرستان است که به موقع انجام نمی شود.

به گفته نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان عدم نظارت در نحوه توزیع سوخت به ویژه در سطح جایگاه ها از دیگر معضلاتی است که از سوی مردم گزارش شده است.

فاضلی در ادامه وظیفه نماینده را پیگیری و رایزنی برای افزایش سهمیه عنوان کرد و گفت: سه تا چهار ساعت در روز زمان برای معضل سوخت حوزه انتخابیه صرف می کند که طبق صحبت های انجام شده مقرر شد با حضور مسئولین استانی این معضل از نظر سوخت وارد شده به شهرستان، میزان سوخت مورد نیاز، نحوه توزیع و علت مسدود شدن کارت های سوخت بررسی شود تا حق به حق دار رسد.

وی ادامه داد: برای هر کارت سوخت سهمیه در نظر گرفته شده اما اگر فردی مازاد بر سهیمه مصرف و یا از کارت خود استفاده نمی کند نباید با مسدود کردن کارت در حق وی اجحاف کرد.

نماینده حوزه انتخابیه سراوان گفت: تلاش خود را به کار می بریم تا جمع بندی نهایی را در هفته آینده انجام و یک جلسه جهت مرتفع شدن مشکل سوخت در حوزه انتخابیه داشته باشیم که ندای خوبی از سوی مسئولین بالا دستی برای همفکری و حل اساسی این معضل داده شده است.

فاضلی اذعان کرد: یک سری واقعیت ها باتوجه به منطقه مرزی و عدم اشتغال در این منطقه وجود دارد، تبعا مقداری از سوخت به فروش می رسد که باید یک اشتغال پایدار و سالم در این منطقه فراهم کنیم چرا که حوزه انتخابیه سراوان دارای 384 کیلومتر مرز مشترک با پاکستان است که می توان با ایجاد مناطق ویژه تجاری و فعال کردن بازارچه های مرزی بهترین بهره را برد.

 وی کارنامه سپاه پاسداران با اجرای طرح رزاق در این منطقه را مطلوب عنوان کرد چرا که توانسته جمع کثیری از روستاییان به ویژه مرزنشینان را مشغول به کار و با ایجاد مهاجرت معکوس از شهر به روستا حاشیه نشینی را کم کند.

نماینده حوزه انتخابیه سراوان خاطر نشان کرد: در این زمینه نیز پیگیری ها و خواسته هایی مطرح و مورد پذیرش واقع شد که اگر به مرحله اجرا درآید این طرح تا شعاع 50 تا 70 کیلومتر نیز افزایش می یابد و بخشی از اشتغال از این طریق انجام می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۴۳۴


ارسال