شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۸
پلان دیگر از مشکلات ادامه دار جنوب شرق؛
کمبود تاکسی امان شهروندان سیب و سوران را برید/امتناع تاکسی داران از خدمات دهی به مردم
 
شهروندان سیب و سوران در سرمای استخوان سوز زمستان جنوب شرق از کمبود تاکسی درون شهری گلایه مند و خواستار پیگیری این موضوع هستند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ شماری از شهروندان سیب و سوران با ارسال پیامک به این پایگاه خبری از کمبود تاکسی درون شهری ابراز گلایه کردند و خواستار پیگیری رسانه ای شدند.

به گفته شهروندان سورانی همان تعداد اندک تاکسی درون شهری سوران نیز به دلیل مقرون به صرفه نبودن، فعالیت چندانی ندارند که این امر مشکلاتی را در سرمای استخوان سوز جنوب شرق کشور به وجود آورده است.

کمبود تاکسی درون شهری دغدغه این روزهای شهروندان سورانی

برفروشان، یکی از شهروندان سیب و سورانی در این زمینه به خبرنگار ما گفت: تاکسی در سطح شهر سوران به ندرت یافت می شود تا جایی که شهروندان مجبور هستند مسافت طولانی را پای پیاده طی کنند.

وی افزود: کمبود تاکسی درون شهری در سوران منجر به سلیقه ای شدن نرخ هزینه حمل مسافر شده که می طلبد مسئولان نظارت کافی را بر این موضوع داشته باشند.

این شهروند سورانی ادامه داد: اگر امکان راه اندازی خط واحد یا مینی بوس درون شهری وجود دارد انتظار می رود شهرداری با راه اندازی خط واحد گوشه ای از مشکلات این حوزه را مرتفع سازد.

راه اندازی تاکسی بی سیم در سوران

علی رضا کامکارودی شهردار سوران در این زمینه به خبرنگار ما گفت: ۲۰ دستگاه تاکسی درون شهری در سوران مجوز فعالیت دارند اما رانندگان تاکسی به بهانه اینکه صرفه اقتصادی ندارد فعالیت نمی کنند.

وی ادامه داد: در این راستا جهت برخورد قانونی، متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی و کسر سهیمه سوخت آنها در دستور کار قرار دارد.

شهردار سوران اضافه کرد: اما در حوزه تاکسی تلفنی که تحت نظر اداره صمت فعالیت می کنند، در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند.

کامکارودی گفت: طی مناقصه صورت گرفته به یک فرد واجد شرایط مجوز راه اندازی تاکسی بی سیم صادر شده که تا پایان سال و یا اوایل سال آینده با اخذ مجوزات لازم، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر تاکسی بی سیم در سوران راه اندازی شود قسمتی از مشکلات مردم در این حوزه مرتفع می شود.

شهردار سوران راه اندازی حمل و نقل عمومی مینی بوس درون شهری یا خط واحد را با توجه به جمعیت شهر مناسب ندانست و تصریح کرد: اولویت شهرداری در وهله اول راه اندازی و فعال کردن تاکسی های درون شهری است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۰۲۰


ارسال