سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷
رئیس اداره ورزش و جوانان مهرستان عنوان کرد؛
ورزش؛ مولفه اصلی در اسلام برای تنومندی در برابر دشمنان/ فضای مجازی، فرصتی برای ترویج بازی های بومی و محلی در بحران کرونا است
 
عبدالصمد ناظری گفت: در جامعه اسلامی و موازین دینی ورزش یکی از مولفه های اصلی اسلام برای تنومندی انسان ها در برابر دشمنان به شمار می رود.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالصمد ناظری رئیس اداره ورزش و جوانان مهرستان در گفت و گو با شستون بیان کرد: ورزش همواره به عنوان یکی از ارکان اصلی شادابی و نشاط اجتماعی جامعه به شمار رفته است و حکومت ها و دولت ها برای رسیدن به جامعه ایده آل و با نشاط به تقویت ورزش همگانی و ایجاد شور نشاط در جامعه پرداخته اند.
 
وی افزود: در جامعه اسلامی و موازین دینی ما نیز ورزش یکی از مولفه های اصلی اسلام برای تنومندی و قدرت برای انسان مومن و با ایمان است تا فرامین دینی خویش را به خوبی انجام دهد، در برابر دشمنان نظام اسلامی قوی باشد و در همین راستا از خاک، مال و ناموس خود دفاع کند.
 
رئیس اداره ورزش و جوانان مهرستان ادامه داد: در جامعه اسلامی باید برابر با آموزه های دینی به امر ورزش پرداخت و با رعایت شئونات اسلامی نسبت به تندرستی و سلامت جسم و روح خویش پرداخت.

ناظری اضافه کرد: امروزه با توجه به کمبودها و زیرساخت های عمرانی شاید در بسیاری از شهرستان ها و مکان ها امکان جداسازی و یا درنظر گرفتن مکان خاصی برای ورزش بانوان نباشد، ولی می توان با هم افزایی و استفاده از ظرفیت همه ارگان ها نسبت به ورزش بانوان اهمیت قائل شد تا بتوانند در فضای مناسب جهت سلامتی جسم خود بکوشند. 
 
وی گفت: در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا و استفاده از ظرفیت های مجازی و اینترنتی بهترین فرصت برای توسعه، ترویج و همگانی سازی، ورزش های مختلف همگانی و بومی محلی است که می توان در بین خانواده ها و در جمع های دوستانه از آن ها استفاده کرد و به نسل های آینده این آیین و فرهنگ را انتقال داد.
 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اداره ورزش و جوانان مهرستان در همین راستا و از زمان شیوع بیماری کرونا تا حال حاضر از ظرفیت فضای مجازی برای ورزش در خانه و ارسال کلیپ های ورزشی، برگزاری مسابقات قرآن، اذان و تجوید به صورت مجازی در چندین مرحله طی یک سال گذشته برگزار کرده و بیشترین مشارکت را در بین خانواده ها جلب کرده است، همچنین بازی های مجازی pce mobile را نیز در سطح استان برگزار شده که استقبال بسیار خوبی داشت و در هر مرحله به نفرات برگزیده جوایزی اهدا شد.
 
ناظری بیان کرد: به هرحال ورزش در ابعاد و شاخص های مختلف شخصیتی انسان تاثیر گذار است و یک رویداد ورزشی هر چند کوچک باعث ایجاد شور و نشاط و ساختن جامعه ای بانشاط می شود که در حال حاضر از ضروریات جامعه امروزی ما است و می طلبد در ابعاد مختلف جامعه این نشاط را بیشتر از پیش ترویج بدهیم تا مردم بتوانند در این روزهای سخت اقتصادی و کرونایی با ورزش و تفریحات سالم در کنار خانواده لحظات شاد و سرگرم کننده ای داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۷۲


ارسال