دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰
رئیس اداره امور عشایری سراوان خبر داد؛
هویت گذاری دام ها با هدف مقابله با قاچاق در شرقی ترین نقطه ایران/ دامپروری نقش اساسی در اقتصاد خانوارهای عشایری دارد
 
سلمان قدوسی گفت: طرح هویت گذاری دام با هدف مقابله با قاچاق در شهرستان سراوان انجام و بر همین اساس خدمات امور عشایری با توجه به این اقدام صورت می گیرد.
به گزارش عصرهامون؛ سلمان قدوسی رئیس اداره امور عشایری سراوان در گفت و گو با خبرنگار شستون با اشاره به شیوه نامه ی هویت گذاری دام، بیان کرد: دامداری به عنوان شغل اصلی عشایر شهرستان است و اساسی ترین منبع درآمد خانوارهای عشایری به شمار می رود که در مناطق عشایری رواج داشته است.

وی با توجه به نقش مهم دام  در اقتصاد خانوارهای عشایری اضافه کرد: در راستای مقابله با قاچاق دام که توسط برخی از سودجویان انجام می شود طرح هویت گذاری دام عشایر شهرستان یک مقوله مهم است که باید به آن توجه کرد.

رئیس اداره امور عشایری سراوان ادامه داد: در اجرای مصوبه هیئت وزیران تمامی دام‌های سبک نیز باید پلاک گذاری و در سامانه اصلاح نژاد کشور ثبت شوند.

قدوسی اضافه کرد: ساماندهی به حمل و نقل و فروش دام، شناسایی و تفکیک دام عشایر با توجه به مرزی بودن شهرستان سراوان از دام قاچاق، محاسبه میزان تولیدات دامی عشایر، دسترسی به آمار واقعی دام عشایر جهت درخواست نهاده های یارانه دار و کنترل بیماری های دامی و اقدام به موقع در انجام واکسیناسیون دام از مهم ترین مزایای طرح هویت گذاری دام محسوب می شود.

این مقام مسئول گفت: اجرای این طرح در جهت حمایت از دامداران و عشایر است و چنانچه عشایر هر چه سریعتر نسبت به هویت گذاری و دریافت کارت تردد اقدام نکنند در آینده حتی با نگهداری دام نیز با مشکلات فراوانی مواجه خواهند شد .

قدوسی خاطر نشان کرد: در آینده تمام خدماتی که از طریق اداره امور عشایری و شرکت تعاونی عشایری مانند آبرسانی سیار، توزیع نهاده‌ها، تسهیلات بانکی، سوخت رسانی، دریافت آرد و دیگر طرح‌های حمایتی امور عشایری با ارایه کارت تردد و دامداری عشایری انجام می‌شود، لذا عشایر شهرستان در اسرع وقت باید نسبت به انجام هویت گذاری و دریافت کارت شناسایی دامداری و تردد با مراجعه به فروشندگان حوزه های عشایری یا از طریق تعاونی عشایری شهرستان اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۷۳


ارسال