پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس شورای شهر آشار ضمن عذرخواهی از شهروندان به دلیل عدم توزیع به موقع نفت سفید در این منطقه، گفت: استفاده از بخاری برقی در منطقه ایرافشان حادثه آتش سوزی را به دنبال داشت.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالغنی رسولی زاده رئیس شورای شهر آشار در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به جابه جایی کالابرگ های نفت سفید از ایرانشهر به سراوان مشکلاتی در دریافت نفت سفید شهروندان به وجود آمد چرا که توزیع نفت سفید در ایرانشهر شهر به صورت کالابرگ و در سراوان به صورت کارت الکترونیکی است که باعث بروز مشکلات برای مردم این منطقه شد.
 
وی افزود:  برخی از کارت های شهروندان فعال شده اما از ابتدای فصل سرما تا کنون نفت میان شهروندان توزیع نشده است.
 
رئیس شورای شهر آشار ادامه داد: این منطقه در دامنه کوه بیرک قرار دارد و دارای آب و هوای سرد است، دمای زیر صفر را نیز تجربه کرده ایم انتظار می رود مشکل مردم این منطقه هرچه سریعتر مرتفع شود.
 
رسولی زاده گفت: با توجه به عدم توزیع به موقع نفت سفید میان شهروندان آشاری و همچنین برودت هوا مردم به استفاده از وسایل گرمایشی برقی که منجر به آتش سوزی در دهستان ایرافشان نیز شده روی آورده اند.
 
وی بیان کرد: عذرخواهی حداقل کاری است که می توان در قبال وظیفه ای که نسبت به مردم داریم انجام دهیم که بابت مشکلات به وجود آمده از شهروندان عذرخواهی می کنم اما نا گفته نماند که در روزهای اخیر فروشندگی این منطقه موفق به تامین یک تانکر نفت سفید شد که در حال توزیع میان برخی شهروندان است اما بقیه شهروندان همچنان سرگردان هستند.
 
پیش از این نیز امیر حمزه قادری نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها به رسانه ها گفته بود که به دلیل عدم توزیع نفت سهمیه ای در بسیاری از شهرهای استان، استفاده از لوازم گرمایشی برقی منجر به ایجاد حادثه آتش سوزی در روستای کولک ایرافشان شد که خانه یک زن سرپرست خانوار با 6 فرزند به علت سیم کشی غیر اصولی برق و استفاده از بخاری برقی دچار آتش سوزی شد.

به اذعان وی مردم این منطقه به دلیل عدم توزیع به موقع نفت سفید مجبور به استقاده از بخاری برقی برای گرم کردن منازل هستند که علاوه بر بالارفتن هزینه خانوار که عمدتا روستایی هستند، خطراتی از جمله برق گرفتی را به دنبال خواهد داشت اگر چه استقاده از بخاری نفتی هم می تواند حادثه ایجاد کند  اما این اتفاق کمتر رخ می دهد.
انتهای پبام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۹۶


ارسال