دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۲
رئیس اداره دامپزشکی سراوان عنوان کرد؛
پایش بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سراوان/ شهروندان هر گونه تلفات غیر عادی در طیور را اطلاع دهند
 
عبدالحسین محبوبی گفت: با توجه به خطر شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان، پایش این بیماری به صورت مستمر در حال انجام است.
به گزارش عصرهامون، عبدالحسین محبوبی رئیس اداره دامپزشکی سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به خطر شیوع و اهمیت پیشگیری از بیماری آنفولانزاری فوق حاد پرندگان، بیان کرد: با توجه به پایش های صورت گرفته تا کنون موردی از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان مشاهده و گزارش نشده است.

وی افزود: آنفولانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی و قابل انتقال به انسان است که بیشتر افرادی که با  پرندگان در ارتباط هستند در خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

رئیس اداره دامپزشکی سراوان با تاکید بر اینکه شهروندان باید از خرید و نگهداری مرغ زنده جدا خودداری کنند، اذعان کرد: با توجه به اینکه در فصل زمستان گذرانی پرندگان مهاجر در آبگیرهای شهرستان قرار داریم، تیم های متشکل از محیط زیست، دامپزشکی و بهداشت و درمان به صورت مستمر در حال پایش مناطق مذکور هستند که تاکنون موردی از ابتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است.
 
محبوبی با بیان اینکه شهروندان هر نوع تلفات غیر عادی در طیور بومی و غیر بومی را به اطلاع دامپزشکی برسانند تا نمونه برداری انجام شود، خاطر نشان کرد: در راستای آگاهی دادن نسبت به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان اقداماتی شامل برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مرغداران و بازدید از تالاب ها و سد ها به صورت مستر در حال انجام است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۳۰


ارسال