جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,23 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
یک کارشناس مسائل مذهبی عنوان کرد؛
به کمال رسیدن حضرت علی (ع) در سایه همراهی با پیامبر (ص)/ مولود کعبه مظهر عدالت است
 
حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری گفت:امام علی (ع) در سایه تربیت، همراهی و هم نفسی با رسول خدا (ص) رشد کرد و به کمال رسید.
به گزارش شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه امام علی (ع) در سایه تربیت، همراهی و هم نفسی با رسول خدا (ص) رشد کرد و به کمال رسید، بیان کرد: این رشد و بالندگی معنوی و اخلاقی، پس از بعثت پیامبر نیز ادامه داشت. 
 
وی افزود: امام علی (ع) امام اول شیعیان است که ولادت با سعادت ایشان که به مولود کعبه نیز شهره دارد در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز پدر نامگذاری شده است.

 این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه امام علی (ع) را می توان مظهر عدالت دانست، ادامه داد:حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در هیچ جنگ و جهادی شرکت نکرد مگر این که پیروز برگشت تا جاییکه حضرت محمد (ص) فرموند: علی، شمشیر خدا است که بر روی دشمنان خدا کشیده می شود.

 
حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه ماجرای لیله المبیت بیانگر یکی از فضیلت های امام علی (ع) است که در آن، علی (ع) با ایثار جان خویش، در بستر پیامبر خوابید تا قبایلی که قصد قتل پیامبر را داشتند، به هدف خود نرسند، گفت: امام علی (ع) نخستین مرد ایمان آورنده به پیامبر است که انتخاب او به عنوان برادر پیامبر در جریان پیمان برادری، رسیدن به مقام همسری فاطمه (س) و دامادی پیامبر از دیگر فضیلت های ایشان است.
 
وی با توجه به اینکه سرلوحه کارنامه مومنان، دوستی با امام علی (ع) است، ادامه داد: حضرت محمد (ص) فرموده اند که هر که می‌خواهد دانش آدم را ببیند و بینش نوح را و بردباری ابراهیم را و پارسایی، یحیی بن زکریا را و خشم موسی بن عمران را، به علی بن ابی طالب (ع) بنگرد.

انتهای پیام.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۲۸


ارسال