چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۲
یکی از بزرگان طوایف سیستان و بلوچستان عنوان کرد:
کاهش تلفات جاده ای حاصل اجرایی شدن طرح رزاق در سراوان/ طرحی که باعث استفاده عدالت محور روستاییان از مرز شد
 
عبدالوهاب سید زاده گفت: در گذشته شاهد تلفات جاده ای ناگواری و جان باختن بسیاری از سوخت کش ها در جاده های استان بودیم اما با قانونمند شدن فروش سوخت در قالب طرح رزاق شاهد کاهش آمار حوادث جاده ای در این استان هستیم.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالوهاب سیدزاده یکی از بزرگان طوایف سیستان و بلوچستان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با اجرای طرح رزاق در سراوان برای تمامی ساکنین مرز تا شعا ع 50 کیلومتر ایجاد اشتغال و در آمد زایی شده است.

وی افزود: در این طرح هر خانوارد در هر هفته بین 800 هزار تا 2 میلیون تومان دریافت می کند که می توان گفت در این طرح ضعیف تر خانوارها در حال بهره برداری از ظرفیت مرز به صورت عدالت محور هستند.

بزرگ طایفه سید زاده در روستای زیارت سراوان ادامه داد: با عملیاتی شدن طرح رزاق در سراوان برای بسیاری از جوانان بیکار در این منطقه اشتغال ایجاد شد.

سیدزاده با اشاره به مهاجرت معکوس صورت گرفته با اجرایی شدن طرح رزاق در سراوان، گفت: بسیاری از خانوارهای روستایی که به علت بیکاری به شهر مهاجرت کرده بودند با اجرا شدن این طرح به روستا بازگشتند که می توان رزاق را عامل مهاجرت معکوس دانست.

وی خاطر نشان کرد: در گذشته شاهد تلفات جاده ای ناگواری و جان باختن بسیاری از سوخت کش ها در جاده های استان بودیم اما با قانونمند شدن فروش سوخت در قالب طرح رزاق شاهد کاهش آمار حوادث جاده ای در این استان هستیم.

این سرطایفه سیستان و بلوچستانی رزاق را در ایجاد اشتغال پایدار منطقه، خودکفایی روستاها در توانمند سازی روستاییان و تحول در اقتصاد منطقه موثر دانست و اذعان داشت: بصیرت و بینش مردم مقابله با همجمه های دشمن افزایش داشته و مردم گول جوسازی های ضد انقلاب را نمی خورند همانطور که در طرح رزاق مشاهده شده بسیاری از مردم در حال مهاجرت به روستا هستند تا در قالب این طرح اشتغال زایی انجام شود.

سید زاده طرح رزاق را استفاده عدالت محور مرزنشسنان از مرز عنوان کرد و گفت: مناطقی در سراوان وجود دارد که در شعاع 100 کیلومتری از مرز قرار گرفته اند لذا می طلبد که با افزایش شعاع در این طرح روستاهای دیگر نیز در  این قالب قرار گیرند.

انتها پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۸۳


ارسال