پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵
مشاور مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛
برگزاری مانور ترکیبی امداد و نجات در سراوان/افزایش ایمنی در سطح جامعه برای مدیریت شرایط بحرانی مورد ارزیابی قرار گرفت
 
بهمن دهواری گفت: مانور ترکیبی امداد و نجات ویژه نیروهای عملیاتی و اعضای خانه های هلال جمعیت هلال احمر سراوان در روستای دشتوک برگزارشد.
به گزارش عصرهامون؛ بهمن دهواری مشاور مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در گفت و گو با شستون از برگزاری مانور ترکیبی امداد و نجات به بمناسبت هفته صلیب سرخ وهلال احمر با حضور فرماندار و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان خبرداد و افزود: برگزاری مانورهای عملیاتی توان مقابله نجاتگران در برابر مخاطرات انسان ساز و و پاسخگویی مناسب به حوادث را بالا خواهد برد.

وی ادامه داد: براساس هدفگذاری‌های انجام شده مانور ترکیبی امداد و نجات با حضور نیروهای عملیاتی عضو تیم های تخصصی امداد و نجات، اعضای خانه های هلال، اورژانس و آتش نشانی شهر محمدی برگزار شد.

مشاور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: هدف از برگزاری این مانور ارزیابی و سنجش میزان آمادگی و توانمندی نیروهای عملیاتی در شرایط وقوع حادثه است تا بتوانیم با شناسایی ضعف‌ها و نواقص آمادگی هر چه بیشتر نیروها را مهیا سازیم.

دهواری با بیان اینکه میزان مشارکت و مدیریت هماهنگ و یکپارچه نجاتگران و امدادگران و اعضای خانه های هلال در این مانور ارزیابی شد، گفت: تمرین‌های میدانی و عملیاتی سطح آمادگی نیروهای عملیاتی و نحوه مقابله به موقع و سریع با مخاطرات انسان ساز را ارتقا می‌دهد و لازم است اعضای تیم های امداد و نجات بهره‌گیری مناسب از همه امکانات، تجهیزات را با تمرین‌های مستمر در دستور کار قرار دهند.

وی آشنایی عموم مردم با مخاطرات انسان ساز و افزایش ایمنی در سطح جامعه برای مدیریت شرایط بحرانی را از جمله اهداف دیگر برگزاری این مانور برشمرد و افزود: باید میزان تاب‌آوری جامعه در برابر مخاطرات با ارایه آموزش‌های متنوع به مردم افزایش یابد که خانه های هلال مرکز این آموزش ها به مردم هستند.

لازم به ذکر است در حاشیه این مانور نمایشگاه توانمندی ها و‌تجهیزات امدادی جمعیت هلال احمر برپا و مرکز آموزش و پژوهش نیز اقدام به توزیع بروشورهای آموزشی مخاطرات و بیماری کرونا در بین مردم کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۴۸۴


ارسال