جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۲
امام جمعه موقت سراوان مطرح کرد؛
از بین بردن نفس اماره برای نزدیک شدن به خداوند
 
حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار گفت: قرب به خدا محقق نخواهد شد مگر نفس اماره خود را ابراهیم وار از بین ببریم و اسماعیل وجود خود را قربانی کنیم.
به گزارش عصرهامون، به نقل از گزارش شستون، نماز عید سعید قربان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به امام حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار امام جمعه موقت سراوان در جوار گلزار شهدای گمنام شهرستان اقامه شد.

حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار امام جمعه موقت سراوان با اشاره به اینکه عید سعید قربان یعنی نزدیکی به خداوند، بیان کرد؛ قرب به خدا محقق نخواهد شد مگر نفس اماره خود را ابراهیم وار از بین ببریم و اسماعیل وجود خود را قربانی کنیم.

وی افزود:نفس اماره بر انسان چیره می شود اما باید به احساس خود غلبه کنیم چرا یکی از آزمایش های الهی است که در مصیبت ها صبر داشته باشیم.

امام جمعه موقت سراوان ادامه داد:حضرت ابراهیم (ع)به امر خداوند خواست اسماعیل خود را قربانی کند اما چون در این آزمون الهی پیروز و سربلند شد خداوند حضرت اسماعیل را به وی بازگرداند.

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار اضافه کرد: نفس اماره بر انسان چیره می شود اما باید ابراهیم وار بر این نفس غلبه کنیم تا خداوند متعال به ما کمک کند.

وی خاطر نشان کرد:امروزه جهان درگیر ویروس منحوس کرونا است پس لازم است تمامی اقشار جامعه دستورالعمل های بهداشتی را برای سلامت خود و دیگران را رعایت کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۵۰


ارسال