پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹
فرماندار سراوان خبر داد؛
مزین شدن معابر سراوان به تمثال شهدا/فرهنگ ایثار و شهادت؛ جلوه های اعجاز انگیز دفاع مقدس را پدید آورد
 
سعید تجلیلی گفت: با هدف ترویج روحیه و فرهنگ ایثار و شهادت تمثال شهدای شیعه و اهل سنت شهرستان در معابر نصب می شود.
 به گزارش عصرهامون؛ سعید تجلیلی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان با محوریت هفته دفاع مقدس بیان کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد شهدا و رزمندگان برنامه های متنوعی در شهرستان برگزار خواهد شد که یاد و نام رزمندگان اسلام که جانانه از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مرزهای کشور دفاع کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن به دست دشمنان بیفتد زنده خواهد شد.

وی افزود: به پاس روحیه فداکاری و ایثار رزمندگان هشت سال دفاع مقدس زنگ مقاومت در مدارس سراوان نواخته خواهد شد تا روحیه شهادت طلبی در جامعه ترویج داده شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و با پیگیری کارگروه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان در روزهای آینده معابر سطح شهر به تمثال شهدا مزین خواهد شد.

تجلیلی خاطر نشان کرد: تصاویر تمامی شهدا شیعه و اهل سنت از جمله قاضی شهید کریمی که برای دفاع از مرز و بوم و این منطقه به شهادت رسیدند در تمامی نقاط سطح شهر نصب خواهد شد.

وی اذعان کرد: ایثار و شهادت از جلوه های اعجاز انگیز در دوران دفاع مقدس بود که از خودگذشتگی رزمندگان را در آن زمان به نمایش گذاشت و امروز وظیفه داریم غنی ترین گنجینه فرهنگ اسلامی را به نسل جوان معرفی کنیم.

فرماندار سراوان گفت: ایثار و شهادت طلبی خود در جامعه یک ارزش است که می توان با اخلاق حسنه و رفتار مناسب این فرهنگ را میان تمامی اقشار جامعه ترویج داد تا مورد اقبال حداکثری قرار گیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۴۸


ارسال