دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ,25 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان:
شهدای دانش آموز؛ الگوهای راستین نوجوانان هستند/ نمایش صلابت و اراده رزمندگان اسلام مقابل رژیم بعث عراق
 
حسین نکویی گفت: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی دانش آموزان زیادی با ایمان به خداوند برای دفاع از خاک کشور پا در میدان جنگ گذاشتند و امروز به عنوان الگوهای راستین نسل جوان و نوجوان قرار گرفتند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی باحضور حسین نکویی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان و جمعی از فرهنگیان و بسیجان با محوریت برگزاری ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان در حاشیه این مراسم گفت: هدف از برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مدارس و نواخته شدن زنگ مقاومت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت میان دانش آموزان است.

وی افزود: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی دانش آموزان زیادی با ایمان به خداوند برای دفاع از خاک کشور پا در میدان جنگ گذاشتند و امروز به عنوان الگوهای راستین نسل جوان و نوجوان قرار گرفتند.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهید فهمیده نوجوان سیزده ساله در دوران دفاع مقدس با شجاعت و جسارت بی نظیر برای دفاع از این مرز و بوم جان خود را فدا کرد و به شهادت رسید، خاطر نشان کرد: در دفاع مقدس دانش آموزان و نوجوانان عزت آفرینی کردند و دلاور مردی های آنها در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به یادگار ماند که امروز وظیفه داریم از خودگذشتگی بزرگ مردان کوچک را برای نسل سه و چهار انقلاب روایت کنیم.

نکویی اذعان کرد: صلابت و اراده رزمندگان هشت سال دفاع مقدس مقابل رژیم بعث عراق ستودنی بود چرا که فرزندان رشید اسلام با دست خالی اما با ایمان به خداوند متعال استقامت کردند که انسجام نیروهای مخلص بسیجی  را که از شعور الهی و بینش سیاسی برخوردار بودند در آزمون الهی و جنگ نابرابر دشمن به نمایش گذاشتند.

وی گفت: از آنجایی که بار دیگر اسلام به دلیل جوانمردی و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس تبلور یافت و احیا شد باید به این خود باوری برسیم که با مقاومت می توان به قله افتخار رسید و بدانیم که وابستگی موجب فرجام ملت ها خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۷۷


ارسال