دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹
امام جمعه سراوان:
شهدا عنصرهای ارزشمند و مجاهدین فی سبیل الله هستند
 
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: شهدا عنصر های ارزشمند انسانی و بشری و مجاهدین راه خدا هستند و به جهت اینکه خداوند از آنها تعریف و تمجید کرده است جایگاه والایی دارند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ مراسم یادواره شهدا و عطر افشانی مزار پرستوهای عاشق با حضور شماری از مسئولین و خانواده معظم شهدا در جوار مزار شهدای گمنام سراوان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان در حاشیه این مراسم بیان کرد: در کلام خداوند متعال به جایگاه شهدا پی می بریم که در فرازهای زیبا، دلنشین و راهگشای قرآن کریم زیبا ترین مباحث درباره شهدا است.

وی افزود: شهدا عنصر های ارزشمند انسانی و بشری و مجاهدین راه خدا هستند و به جهت اینکه خداوند از آنها تعریف و تمجید کرده است جایگاه والایی دارند.

امام جمعه سراوان ادامه داد: مجاهدین راه خدا و شهدا در میدان نبرد و تهذیب نفس خالصانه قدم برداشتند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه مجاهدت مقدمه شهادت است و اگر مجاهدت نباشد انسان این جایگاه ارزشمند را به دست نمی آورد، خاطر نشان کرد: اگر انسان آلوده باشد که نتواند برای نفس پاک و اندیشه خود تلاش و مجاهدت کند نمی‌تواند مجاهد در مسیر خدا باشد و از توفیق شهادت محروم می‌شود.

وی گفت: شهدا دارای ویژگی‌هایی همچون استقامت در مسیر خدا دشمن‌شناسی، وحدت و ولایت پذیری  هستند که هر کس این ویژگی‌ها را در خود پرورش دهد سربلند خواهد شد.

این مقام مسئول اذعان کرد: در دفاع مقدس شاید مجاهدین روزها در محاصره و گرسنگی به سر می بردند اما با مقاومت و استواری مقابل دشمن ایستادند و در غبار آلودگی ها حقیقت را به خوبی تشخیص دادند؛ امروز هم دشمن هجمه و توطئه می‌کند که باید در این مسیر گوش به فرمان ولی فقیه باشیم تا از دشواری ها عبور کنیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم که به همت سپاه شهرستانی سراوان به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس به مرحله اجرا در آمده است از خانواده معظم شهدا با اهدای لوح سپاه و هدایای نفیس قدر دانی شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۵۶


ارسال