پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۹
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سراوان:
حضور ادیان، اقوام و مذاهب مختلف در هشت سال جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور بی نظیر بود/ ۱۹ شهید سهم سراوان از دفاع مقدس
 
محمود نادری گفت: در جنگ تحمیلی تمامی ادیان، اقوام و مذاهب برای دفاع از کشور حضور داشتند و نگذاشتند حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانه بیفتد.
به گزارش عصرهامون؛ محمود نادری رئیس بنیاد شهید و ایثار گران سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد:جنگ تحمیلی عراق خسارات فراوانی برجای گذاشت اما یکی از دستاوردهای این رخداد، تربیت دلاور مردان ایثار گر بود که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و از ایران اسلامی دفاع کردند.

وی افزود:امروز وظیفه داریم تا به پاس از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس در ترویج ارزش ها و آرمان های شهدا کوشا باشیم و همچنین در دفاع از ولایت و مطیع امر رهبر انقلاب از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: نکته حائز اهمیت در هشت سال دفاع مقدس، حضور منسجم اقوام، ادیان و مذاهب ایرانی برای دفاع از کشور و مقابله با جبهه کفر بود که شهروندان سراوانی نیز از این قائده مستثنی نبودند و برای دفاع از این مرز و بوم رهسپار جبهه و جنگ شدند.

نادری با بیان اینکه سراوان افتخار این را دارد که ۱۹ شهید در دفاع مقدس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کند، اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۱۰ آزاده و رزمنده نیز سهم سراوان از هشت سال جنگ تحمیلی است.

وی خاطر نشان کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با همکاری سایر ادارات از جمله نهاد مقدس سپاه پاسداران، دیدار و سرکشی از خانواده شهدای دفاع مقدس، تحلیل از آزادگان و جانبازان، یادواره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۰۰۵


ارسال