يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳
امام جمعه سراوان:
زیارت اربعین انسان ها را از پلیدی ها و قصورات پاک می کند/ نهضت امام حسین (ع) مظهر جهاد است
 
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: زیارت اربعین انسان ها را از پلیدی ها و قصورات پاک می کند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، مراسم عزاداری اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با حضور شیفتگان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) صبح امروز در مسجد جامع حضرت علی ابن ابی طالب (ع) سراوان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان با اشاره به اینکه همه عالم چه شیعه و اهل سنت، عالمان و آشنایان به دین به طریقی در خصوص جایگاه امام حسین (ع) قلم زده اند، بیان کرد: میان مسلمانان و فرق اسلامی در باب بلند مرتبه بودن امام حسین (ع) اختلاف نظر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اهل سنت یاد امام حسین (ع) بودن را ثواب می دانند، گفت: زیارت اربعین انسان ها را از پلیدی ها و قصورات پاک می کند.

امام جمعه سراوان ادامه داد: یکی از نکات بسیار مهم در قیام امام حسین (ع) که باید به آن توجه کرده خدایی بودن آن است که در عالم تحول ایجاد و جریان سازی کرد که انقلاب اسلامی ایران یکی از اثرات این نهضت است.

حجت اسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) برای احیای دین از مکه مهاجرت و در این مسیر همه چیز خود را فدا کرد که یکی از پیام های نهضت عاشورا گذشتن و فداکردن همه چیز در راه دین است.

وی با بیان اینکه انگیزه دینی از اهداف مهم نهضت و قیام امام (ع) بود، خاطر نشان کرد: ما نیز در دفاع مقدس تمام هستی خود را برای دین اسلام فدا و حدود ۴۰ هزار شهید دانش آموز و معلم را در این مسیر تقدیم کردیم.

امام جمعه سراوان با اشاره به اینکه مظهر جهاد، نهضت امام حسین (ع) است، گفت: انگیزه اجتماعی به دلیل ایجاد انحراف در دین و تفکرات اسلامی آن دوران از دیگر انگیزه های امام حسین (ع) برای قیام عاشورا بود که باد جامعه اصلاح می شد و مردم را نسبت به انحرافات به وجود آمده بیدار می کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان کرد: به عنوان مسلمان نسبت به ناهنجاری های جامعه خود وظیفه داریم که بعد فرهنگی به دلیل ایجاد انحرافات فرهنگی که اسلام را دچار خدشه کرده بود از دیگر دلایل قیام امام حسین (ع) بود.

وی خاطر نشان کرد: نهضت سرخ عاشورا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و قیام هایی که پس از شهادت ایشان در مدینه به وقوع پیوست موجب برچیده شدن طومار بنی امیه شد.

لازم به ذکر است آیین معنوی اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان در سراوان با نوحه سرایی، مرثیه سرایی و سینه زنی دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همراه بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۰۹۳


ارسال