شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ,16 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۷
یک کارشناس مذهبی عنوان کرد؛
امام رضا (ع) نماد مهربانی و به امام رئوف شهره دارد
 
حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری گفت: عشق ایرانیان به امام هشتم حضرت رضا (ع) یک عشق تمام نشدنی است، ثامن الحجج (ع) نماد مهربانی و به امام رئوف شهرت دارد که زبان زد خاص و عام است.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه امام هشتم (ع) نماد کرامت است، بیان کرد: از وجود مبارک حضرت رضا علیه السلام در کتاب‌های عصر غیبت صغری، یعنی نزدیک به روزگار امام یازدهم، روایتی نقل شده که متن روایت نشان می‌دهد امام خطابشان به همه انسان‌هاست؛ ائمه ما این امید را داشتند که یک روزی سخنان عرشی و ملکوتی‌شان به همه  مردم دنیا برسد که این موضوع به تدریج در حال محقق شدن است.

وی با بیان اینکه دیگر قاره‌ای نمانده که شیعه را نشناسند، و کم هم  نیستند کسانی که با فرهنگ اهل بیت آشنا شدند، افزود: امام هشتم وقتی آمد نیشابور خانه‌های یک و دو طبقه فراوانی که دارای سالن های زیادی بودند، وجود داشت به حضرت گفتند آقا خانه  ما کاملا آماده است، فرمود جلوی شتر را آزاد بگذارید بلد است من را کجا ببرد یعنی ما حتی محرک حرکت شتر هم می‌شویم، چه برسد به شما که محبوب ما هستید، باز بگذارید جلو را، در یک محله قدیمی نیشابور پیچیددر یک خانه‌ای که درش کوچک و دیوارش هم گلی بود زانو زد امام داشت پیاده می‌شد پیرزن در را باز کرد و سلام کرد، گفت بفرمایید همه چیز برایتان آماده است، فرمود تا نیشابور هستم خانه من همین‌جاست.
این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: روزی که از نیشابور خواستند بروند پیرزن زار زار گریه کرد گفت باز هم می‌بینم‌تان؟ فرمود اینجا دیگر من را نمی‌بینی، اما بین من و تو علامت این درخت در باغچه است، صبحی که از اتاق آمدی بیرون دیدی برگها زرد شده دارد می‌ریزد من را  کشتند، یعنی ما تا دم مرگ هم شما را رها نمی‌کنیم و خبر می‌دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: دوره امامت امام رضا (ع) بیست سال طول کشید و ۳۰ صفر در سن ۵۵ سالگی در طوس مظلومانه به شهادت رسید.

وی خاطر نشان کرد: عشق ایرانیان به امام هشتم حضرت رضا (ع) یک عشق تمام نشدنی است، ثامن الحجج (ع) نماد مهربانی و به امام رئوف شهرت دارد که زبان زد خاص و عام است.

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: یکی از ویژگی های بارز غریب خراسان این است که مقابل طاغوت و قلدران زمان خود ایستاد و مسیر خود را از آنها جدا ساخت که ضرورت دارد سبک زندگی سالم را از ایشان بیاموزیم چرا که الگوی مناسبی برای مقابله با مستکبران عالم است.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۰۳


ارسال