سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ,19 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار گفت: نیروهای خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی به صورت شبانه روزی و در گرما و سرما و در کوه و برزن به حفظ و حراست از امنیت شهروندان و مرزها مشغول به فعالیت هستند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار امام جمعه موقت سراوان بیان کرد: از تمامی افراد، هیئت های مذهبی، شورای تامین و نیروهای نظامی و امنیتی که امنیت برگزاری مراسمات مذهبی را در ماه محرم و صفر ایجاد کردند تا با خیالی آسوده به عزاداری بپردازیم قدر دانی می شود.

وی افزود: همچنین در هفته گرامیداشت ناجا قرار گرفته ایم که به دلیل تقارن با روزهای پایانی ماه صفر جشن برگزار نشد اما این هفته را به نیروهای خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی که به صورت شبانه روزی و در گرما و سرما و در کوه و برزن به حفظ و حراست از امنیت شهروندان و مرزها مشغول به فعالیت هستند تبریک می گوییم.

امام جمعه موقت سراوان با بیان اینکه ماه ربیع بهار ماه های قمری است، ادامه داد: در ماه ربیع الاول قرار گرفتیم که این ماه مناسبات مختلفی دارد که از جمله می‌توان به میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام(ص)، آغاز امامت و ولایت امام زمان (ع)، پیوند آسمانی حضرت محمد (ص) و خدیجه (س) اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار اضافه کرد: علی رغم تمامی مشکلات و سختی ها حضرت محمد (ص) از مکه به مدینه هجرت کرد که مردم مدینه با دین مبین اسلام آشنا شدند و این هجرت آنچنان دارای برکت بود که انظار و افکار سلاطین و پادشاهان آن زمان را به سمت اسلام معطوف ساخت.

وی خاطرنشان کرد: کفار و مشرکین در آن زمان قصد داشتند پیامبر (ص) را به قتل برسانند که حضرت علی (ع) در بستر پیامبر خوابید و آن زمان بود که آیه نورایی ۲۰۷ سوره بقره به دلیل این واقعه نازل‌شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۲۴


ارسال