شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۹
فرماندار سراوان:
بازارچه های خرده فروشی مرزی موجب رونق معیشت مرزنشینان می شود
 
سعید تجلیلی گفت: راه اندازی بازارچه های خرده فروشی باعث رونق معیشت مردم مرزنشین تا شعاع 10 کیلومتری از مرز می شود.
به گزارش عصرهامون؛ سعید تجلیلی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: باتوجه به رویکرد دولت سیزدهم در خصوص رونق بازارچه های مرزی، مبادلات مرزی، خرده فروشی، سوخت بری و کوله بری طبق مراتب ابلاغ شده روند بهره برداری از بازارچه خرده فروشی کوهک در حال انجام است.

وی افزود: از ابتدای سال با موافقتی که بین دولت پاکستان و ایران اتفاق افتاده، هیئتی در فروردین ماه از بازارچه های مرزی بازدید داشتند، و پس از بازدید چند گروه دیگر از این منطقه، جانمایی بازارچه خرده فروشی کوهک سراوان انجام شد.

این مقام مسئول ادامه داد: مقرر شد حدود یک هکتار زمین برای آماده سازی این پروژه تسطیح شود و دو طرف بازارچه را ایجاد کنند که باعث رونق مردم و معیشت مردم مرزنشین تا شعاع 10 کیلومتر انجام شود.

تجلیلی اضافه کرد: آندسته از افرادی که در تجارت سنگین به صورت ترانزیت فعالیت دارند از طریق گمرک انجام می شود اما در خرده فروشی مردم منطقه چیدگی پاکستان و کوهک ایران از مزایای بازارچه خرده فروشی استفاده می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بدون اینکه گذر مرزی برای مسافرین و مبادلات کالا در این منطقه وجود داشته باشد مردم به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند اما با راه اندازی بازارچه خرده فروشی این فعالیت به صورت رسمی و قانونی انجام می شود که بدون هیچ مشکلی خرید و فروش و یا نقل و انتقال کالا انجام می شود.

فرماندار سراوان اذعان کرد: در روزهای اخیر مدیر بازارچه های مرزی استان و همچنین سردار خلیل آبادی به عنوان نماینده قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی سپاه بازدید انجام شد که امید است به زودی شاهد افتتاح و بهره برداری باشیم.

تجلیلی گفت: راه اندازی بازارچه خرده فروشی دز کوهک مستلزم یک سری جانمایی ها و هماهنگی ها بود که مقداری پروسه بهره برداری را طولانی کرد اما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا در اسرع وقت انجام شود.

وی بیان کرد: نقشه توپوگرافی و عملیاتی باید طراحی و تهیه و همچنین تعدادی غرفه باید احداث شود که با به پایان رسیدن اقدامات نهایی در آینده نه چندان دور این بازارچه افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۰۰


ارسال