امام جمعه موقت سراوان:

آمریکا و غربی ها به تعهدات خود وفادار نیستند/ تفرقه افکنی میان قومیت ها؛ اهداف دشمنان در منطقه

23 مهر 1400 ساعت 13:49

حجت الاسلام و المسلمین مختار سابکی گفت: غیر قابل اعتماد بودن آمریکا و غربی ها برای همه قابل لمس است که هرگز به عهد و وفای خود پایبند نیستند چرا که هدف غربی ها در برجام از بین بردن جمهوری اسلامی ایران بوده است.


به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، حجت الاسلام و المسلمین مختار سابکی امام جمعه موقت سراوان بیان کرد: بحث برجام و مذاکرات با کشورهای غربی این روزها در محافل و مجالس مطرح است که دیدگاه دولت جدید نسبت به این مسئله چه خواهد بود.

وی افزود: آیت الله رئیسی گفته است که برجام جزء برنامه های خارجی است اما نه همه برنامه ها و بسیاری از مسائل به برجام و مذاکرات مربوط نمی شود.

امام جمعه موقت سراوان ادامه داد: در هشت سال گذشته مشاهده کردیم که بسیاری از مسائل را به برجام گره می زدند حتی آب و نان را اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم متوجه شدیم که بسیاری از برنامه ها هیچ ارتباطی به برجام نداشته است.

حجت الاسلام و المسلمین سابکی خاطر نشان کرد: غیر قابل اعتماد بودن آمریکا و غربی ها برای همه قابل لمس است که هرگز به عهد و وفای خود پایبند نیستند چرا که هدف غربی ها در برجام از بین بردن جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی اذعان کرد: در دولت جدید و ارتباط هایی که با کشورهای همسایه برگزار شد و همچنین عضویت جمهوری اسلامی ایران در شانگهای نشان داد که بسیاری مسائل هیچ گونه ارتباطی با برجام ندارند.

امام جمعه موقت سراوان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی و به شهادت رسیدن شیعیان افغانستان، از دولت جدید خواستار برخورد قاطع به مسببان این حادثه برای جلوگیری از بروز حوادث دلخراش شد.

حجت الاسلام و المسلمین سابکی با بیان اینکه اختلاف افکنی و تفرقه افکنی از اهداف آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای عربی است، گفت: آمریکا بیست سال به بهانه پیشرفت در افغانستان حضور داشت اما نه تنها افغانستان پیشرفت نکرد بلکه در وضعیت بدتری نیز قرار گرفت.

وی ادامه داد: تامین امنیت برای تمام مردم افغانستان وظیفه دولت کنونی افغانستان است که این مورد را می توان برای آنها یک آزمون بزرگ برشمرد.

امام جمعه موقت سراوان خاطر نشان کرد: هشتم ربیع الاول مصادف با شهادت امام حسن عسکری (ع) است در عصر خود مورد هجمه و سختی های بسیاری قرار گرفت که شهادت این امام را تسلیت می گویم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 142675

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/142675/آمریکا-غربی-تعهدات-خود-وفادار-نیستند-تفرقه-افکنی-میان-قومیت-اهداف-دشمنان-منطقه

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/